Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Euro a produkcja wyrobów wiklinowych i ich expotrt

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Produkcja wikliny i z wikliny, oraz innych materiałów plecionkarskich
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 08:49    Temat postu: Euro a produkcja wyrobów wiklinowych i ich expotrt Odpowiedz z cytatem

Produkcja wyrobów wiklinowych w głównej części przeznaczona jest na export, co za tym idzie nie bez znaczenia jest fakt w jakiej walucie te wyroby sprzedajemy i również nie bez znaczenia jest fakt kiedy Polska wejdzie do strefy Euro.
Ciekaw jestem opinii na ten temat
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Mar 08, 2009 08:49    Temat postu:

Powrót do góry
Andrzej
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry kierunek rozumowania to bedzie ewoluowało w sposób oczywisty a regułuy tej gry, ekonomicznie zostało już ustalone jak ze wszystkim w świecie interesów - wszystko co najlepsze przed nami , przeważnie pod górke
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Petro_1

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Euro wejdzie do nas za kilka lat. Jak będzie czy korzystnie dla wikliniarzy i plantatorów, może będzie lepiej. Polska mogła by przejąc walute dolara amerykańskiego, i za dolary sprzedawać wiklinowe wyroby, przecież dużo polonii w USA mieszka, oni być może też kupowali by. Polska by była wyjątkiem na skale europejska jak i światową jak by przyjeła dolara zamiast euro.Można przecież ? Trzeba spytać premiera Tuska i prezydenta Kaczyńskiego. Ale euro stoi wyżej niż dolar, wyższy ma kurs.
Ciekawy pomysł, zwłaszcza ze od zawsze Polska była zapatrzona na zachód szczególnie na USA, myśląc ze to nasz taki dobry wujek. Teraz tam mamy ograniczone wizy i mało się tam praca opłaca.Ale niedawno przyznano ze pracując tam i wracając do Polski, można dostawać amerykańską emeryture.Może tam kiedyś wyjade, może nie do pracy a jako turysta. Tylko pieniązki potrzebne na przeloty. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Petro_1

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś nauczyciel który mnie uczył w szkole wyplatania koszy, powiedział ze niemcy czy dalej na zachód nie produkują koszyków z wikliny nie bawią się w to. Chciałbym wiedzieć czy to prawda.Myślę ze byłym NRD więcej osób się zajmuje tym niż w RFN jak już, tam tylko przypuszczam.Ale to dobrze dla nas plecionkarzy bo możemy dobrze zarabiać. A czy Holendrzy w dalszym ciągu sprowadzają od nas tony wikliny na umacnianie Tam, rzek rzecznych, bo też coś wspominał mój były mistrz plecionkarstwa Pan Mirek Szulczyk Smile którego serdecznie Pozdrawiam Smile jak ktoś wie na ten temat coś niech napisze, bo pytam się tylko z ciekawości.Sam osobiście lubie wikline, wiem ze trzeba z nią dużo rozmawiać zeby dobrze się plotło Surprised
Powrót do góry
Petro_1

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ze po wprowadzeniu Euro do Polski, może być ciekawiej. Zniknie nasza suwerenność, polska złotówka (będzie mi jej żal), albo i nie, mam na myśli podniesienie płacy polakom najmniej zarabiających. Ja bym ustalił pensje minimalną na 2 tys.netto. Jak by tak się stało to nikt by nie płakał za dawną złotówką. Sprzedaż produktów wikliniarskich by wzrosła, tak przeczuwam. Za granicą niemcy,holendrzy i inni by więcej od nas brali z korzyscią dla plantatorów i wikliniarzy,plecionkarzy,koszykarzy.
Głowa do góry, sam jestem ostrożnym optymistą i trzeba uważać co się robi bo można się nieźle przejechać i zawieść.
Powrót do góry
Petro_1

PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jest 1 maja 2009 r. Otóż w tym dniu rynek pracy dla Polski otwiera Belgia. Co powiecie na euro belgijskie ? Podobno jest tam płaca minimum 1500-1600 euro. Wysokie tam są koszty utrzymania, w Danii jeszcze wyższe chyba najwyższe w całej europie, na Islandi też jest drogo. Teraz wikliniarze i plecionkarze mogą sprzedawać swoje wyroby do Belgii, łatwiej powinno być, podobno pracuje tam 100 tys. Polaków w tym tylko 20 tys. legalnie. Uważam ze trudniej założyć firme wikliniarską dla cudzoziemca bo trzeba o pozwolenie i znać przedewszystkim język. Ja wole pracować w polsce.Okazuje się ze w niemczech też istnieją szkoły zawodowe o profilu wikliniarskim dowiedziałem się to z ksiązki ,,Wiklina w Ogrodzie'' co się cieszę.
Powrót do góry
Pleciuga

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petro_1

Przepraszam, ale muszę zwrócić Ci uwagę.
Polska pisze się przez duże "P"
Przez małe "p" napisałeś w poście z 1 maja 2009r.

Pozdrawiam
Reklama

Wysłany: Sob Maj 02, 2009 16:47    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Produkcja wikliny i z wikliny, oraz innych materiałów plecionkarskich Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: