Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamień foliówke na wiklinówke

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PREZES STOWARZYSZENIA
Podglądacz / zamiata pracownię

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 00:12    Temat postu: Zamień foliówke na wiklinówke Odpowiedz z cytatem

W sobotę 6 grudnia br. na targowisku w Nowym Tomyślu odbył się ekologiczny happening promujący akcję „Zamień foliówkę na wiklinówkę”. Pomysłodawcami są uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych: Iwona Rychły, Marta Ptaszyk, Paulina Szczygielska i Natalia Szymko.

Akcja stanowi wprowadzenie w życie konkursowego projektu: „Czy koszyk wiklinowy zastąpi worek foliowy?”. Program ten będzie realizowany przez gminę Nowy Tomyśl i Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich ze Stowarzyszeniem Kupców Nowotomyskich, Starostwem Powiatowym w Nowym Tomyślu, palcówkami oświatowymi, Związkiem Harcerstwa Polskiego, nowotomyskimi instytucjami kultury i marketami.
Zadaniem akcji jest zachęcić mieszkańców do rezygnacji z toreb foliowych na rzecz koszyka wiklinowego podczas zakupów.
Przedsięwzięcie rusza od lutego 2009 roku. Osoby, które przyjdą do sklepu z koszykiem wiklinowym i zrobią zakupy za minimum 30 zł otrzymają Kupon Konkursowy i naklejkę. Po zebraniu dziesięciu (wraz z paragonami) kupon będzie trzeba wrzucić do wystawionych urn. Raz w miesiącu będą losowane nagrody.
Do realizacji akcji powołany został zespół w składzie:

Przewodnicząca – Ewelina Szofer-Pajchrowska naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu

Wiceprzewodniczący:
Rafał Górczyński - prezes Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich,
Jarosław Zimny – reprezentant Stowarzyszenia Kupców Nowotomyskich

Sekretarz – Marzena Kortus – zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu

Członkowie zespołu:
Genowefa Hreczyńska – Nowotomyski Ośrodek Kultury
Lucyna Kończal-Gnap – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Iwona Rychły - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych
Marek Tudorowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych
Marzena Matusiak – Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
Sylwia Marszałkiewicz – OSM Top Tomyśl
Dorota Piechota – ZHP, metodyk nauczania przedszkolnego.[img]http://www.nowytomysl.com.pl/e-cms/ob.php/wiklinowka4_09122008_s.jpg?id=4350[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 00:12    Temat postu:

Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękna akcja i godna rozpowszechnienia w innych miastach. Zaśmiecanie naszego otoczenia wszelkimi opakowaniami plastykowymi stało się zmorą naszych czasów. Jakże często można zobaczyć fruwające postrzępione reklamówki na przydrożnych drzewach. Trzeba temu powiedzieć STOP. Wykazano, ze foliowe reklamówki potrzebują 400 lat, aby się rozpuścić. Zacznijmy domagać się zawijania towaru w papier a do zakupionego towaru stosujmy pojemniki przyjazne środowisku, do takich należą koszyki wiklinowe.

Pleciuga
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo!
Może jako Stowarzyszenie zaproponujcie telewizji publicznej zrobienie programu na ten temat.

Pozdrawiam
PREZES STOWARZYSZENIA

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcja będzie trwała cały 2009,planujemy ją rozszerzyć na inne miasta.Oczywiście myślimy o wsparciu medialnym. Smile [/img][/url][img][/img]http://www.nowytomysl.pl/nt/fotosy/m_zamien_foliowke_na_wiklinowke.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiklineczka
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądając zdjęcia z tego happeningu zauważyłam także, że jest drugie hasło: "Zrezygnuj z toreb foliowych na rzecz koszy wiklinowych", które osobiście bardziej mi się podoba. Może jest dłuższe, ale za to bardziej miło określa wyroby wiklinowe.
Także, nie wiem kto jest pomysłodawcą tego hasła, ale gratuluję bo mi się podoba!
Proponuję także, aby każdy w swoim punkcie sprzedaży umieścił takie hasło, a to także sprawi że hasło promujące kosze wikinowe stanie się bardziej znane zanim trafi do mediów.
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Urzędu Miejskiego Nowy Tomyśl można dodatkowo uzupełnić wiedzę na ten temat oraz pooglądać zdjęcia
Zastanawia mnie tylko jedno ,jak zachowa się market gdy wejde na zakupy z koszykiem lub ewentualnie gdzie tam taki koszyk zostawić.
poniżej link do strony http://www.nowytomysl.pl/nt/?p=news&id=2635
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pleciuga

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od lat chodzę na zakupy ze zrobionymi przez siebie koszkami i nigdy nie miałem problemu z robieniem zakupów. Przy pierwszym pobycie w jakiejś sieci, prosiłem ochroniarza o przyklejenie naklejki na dnie koszyka, której nie odklejałem. Nie było problemy gdy chodziłem ze starym koszem. Kosze z zakupami, które nie mieszczą się w szafkach można zostawiać w punkcie obsługi klienta.

Może promowanie koszyków na zakupy poprawi sytuację w branży

Pozdrawiam.
Duch Wikliniarki
Praktykant / wyplata gimę
Praktykant / wyplata gimę

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosząc się do tego, co powiedział Pleciuga:

Cytat:
Może jako Stowarzyszenie zaproponujcie telewizji publicznej zrobienie programu na ten temat.

nie wiem czy Stowarzyszenie zaproponowało coś, czy też nie. Zrobił to natomiast Rafał Węgierkiewicz z borujskiego lasu, pomysłodawca i współautor albumu Sztuka Palcami Pleciona. I tym oto sposobem dnia 14 marca o godz. 7.00 w programie "Dzień dobry w sobotę" emitowanym przez naszą publiczną Jedynkę, pan Andrzej Pawlak miał okazję parę ciepłych słów o tej akcji powiedzieć.

Akcja faktycznie piękna i godna naśladowania w innych miastach. Co do idei jednak, a nie sposobu realizacji. Ja osobiście tak naprawdę wcale nie czuję żeby była taka akcja, choć zakupy w Tesco i Biedronce robię dość często.

Jak taka akcja ma odnieść skutek, jesli:
- wchodzi się do sklepu biorącego udział w programie i z lupą trzeba szukać wszelkich info na jej temat. Ulotki (o ile w ogóle są ) to walają się bezwiednie za kasami.

- skrzyneczka do wrzucania kuponów z naklejkami i paragonami bez żadnej rzucającej się w oczy informacji stoi sobie obok puszki od akcji charytatywnej, także jako zwykły szary obywatel mam prawo nie wiedzieć że ona jest od jakieś innej akcji

- jak ludzie mają zamieniać foliówkę na wiklinówkę, skoro na szybie Tesco bije po oczach wielki plakat: "używaj naszych foliówek, bo one są biodegradowalne"??

- żeby wziąć udział w konkursie muszę oddać paragon. A co jeśli przypadkiem zdarzy mi się kupić jakiś nieświeży produkt i będę go musiala reklamowac? Podobno alternatywą jest kserowanie paragonów, ale moim zdaniem to też się kupy nie trzyma. Czy nie bylibyście zirytowani, gdyby po całym dniu pracy, przed Wami nie dość że długa kolejka , to jeszcze kasjerka biega na drugi koniec sklepu jakieś ksera robić? Wczujcie się też w los tej biednej dziewczyny: ona naprawdę siedzi tam za kiepskie pieniądze i to często nie jej wina że ma pracę taką a nie inną. I jeszcze uciążliwych obowiązków jej się dorzuca. W Megasamach Społem była taka akcja, że za każde wydane 15 zł dostawało się zdrapkę. Raz że wszystko szło sprawnie, a dwa że jakoś nikt nie oszukiwał.

Co do samych paragonów: one są drukowane podwójnie, także jeden idzie do klienta, a drugi zostaje w sklepie na rolce, którą się wymienia jak się papier skończy. Więc jeśli ktoś się boi nadużyć, to sposób weryfikacji jest.

Mnie ta akcja przypomina niestety stare studenckie czasy: "ZAKUĆ, ZDAĆ, ODFAJKOWAĆ ŻE ZALICZONE" ...

Taka akcja powinna być próbą zmiany ludzkiej świadomości i przyzwyczajeń. Ale to niestety jest najtrudniejsze. Każda teoria zarządzania marką mówi, że produkt lub logo idei muszą się opatrzeć i być maglowane w kółko. Niestety tego się nie załatwi jedną imprezą na otwarcie akcji, logiem na stronie www UM NT i kilkoma bezładnie walającymi się ulotkami za kasą.

Co do budżetu, który zawsze jest za mały: są sposoby aby za friko zrobić plakaty i dekoracje żeby w ten sposób bardziej rzucać się w oczy Smile

Na koniec zapytam jeszcze, kiedy właściwie zrodził się ten pomysł? Bo ja się o nim dowiedziałam latem od p. Genia z Leszna pod Warszawą. Może nie w takiej formie (że zakupy za 30 zł i naklejki, etc. ale idea była taka sama).

PS Pozdrawiam całe Leszno!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Maląg

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propagowanie koszy wiklinowych zamiast toreb foliowych jest doskonałą inicjatywą. W chwili gdy tylko usłyszałem o tej akcji, natychmiast zleciłem zrobienie materiału o tej tematyce w serwisie www.plecionki.pl. Oglądalność serwisu jest bardzo duża i ze statystyk wynikało, że wiele osób zapoznało się z tą ideą, a sprzedaż koszy zakupowych w sklepie internetowym www.wiklinowydom.pl - drgnęła. Wiem, że wiele firm z terenu Rudnika również podchwyciło tę ideę. Ponieważ firmy z terenu Nowego Tomyśla mają wsparcie Urzędu Miasta, powinniście podobną akcję przeprowadzić w 2010 roku. Jeżeli otrzymam jakiekolwiek informacje o podobnych akcjach, chętnie zamieszczę informacje w serwisie Plecionki.pl.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski 2009 dla Nowego Tomyśla
Zakończył się XVI konkurs Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski 2009 r. Gala odbyła się dnia 7 lutego 2010 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu otrzymał Tytuł KRYSZTAŁOWY HIT 2009, za ekologiczno - promocyjną akcję pt. ZAMIEŃ FOLIÓWKĘ NA WIKLINÓWKĘ, który wręczył Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński - głównemu koordynatorowi przedsięwzięcia Naczelnikowi Wydziału Rozwoju i Promocji - Ewelinie Szofer - Pajchrowskiej.

http://www.nowytomysl.pl/?p=news&id=3352
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzegorz Maląg

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję. Brawo Nowy Tomyśl, a dzisiaj w wiadomościach usłyszałem, że Państwo zrezygnowało z opłat produktowych od foliówek ??? Ktoś się postarał.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 18:53    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: