Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"100 dni rządów"-expose

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pierzol11
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 21:58    Temat postu: "100 dni rządów"-expose Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie odczuwam pewien niedosyt wiedzy , co w Stowarzyszeniu, jakie prace są w toku, jakie plany, stanowiska wobeć różnych spraw....itd. Strona Stowarzyszenia nie jest na bierząco uzupełniana- nie wnikam dlaczego- jako zwykły członek nie wiele wiem co się dzieje na wyższym szczeblu.A chciałbym wiedzieć i inni członkowie pewnie też.Nie ma na forum głosu Prezesa- a dlaczego? Skoro Prezes Rady Ministrów wygłasza swoje expose po 100 dniach rządzenia to dlaczego Prezes Stowarzyszenia nie może przedstawić swojego zdania, stanowiska, dokonań i planów na forum publicznym-tu na naszym forum???
Może warto by było zorganizować choćby kwartalne expose Panu Prezesowi tu na forum, jeżeli nie ma możliwości redagowania na bierząco oficjalnej strony Stowarzyszenia, to może ten sposób byłby pewnym rozwiązaniem problemu przwpływu wiadomości dla nas wszystkich istotnych.
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:58    Temat postu:

Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście mam komfortową sytuację - jestem na emeryturze i mam zabezpieczenie socjalne, ale boli mnie brak porozumienia . Powołałem to forum dla integracji środowiska i popularyzacji naszego pięknego zawodu. Byłem jednych z pomysłodawców utworzenia " Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich ", którego zamysłem miało być poprawa kondycji Polskiego koszykarstwa i wikliniarstwa. Rozgrywki personalne i interesy partykularne psują niejedne dążenia. Wiele ciekawych inicjatyw jak np. badania etnograficzne "Plecionkarski szlak Wisły" zostały nie zauważone. Przy organizacji II Międzynarodowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa czyni się wiele przeszkód, Takie tematy nie dają przecież imiennych korzyści. Piszecie to o słabej jakości wyrobów i zaniżanych cenach a przecież niektórzy z członków naszego Stowarzyszenia tak właśnie czyni. Mieliśmy tego przykład podczas Festiwali Wikliny w Nowym Tomyślu. Zebrania Zarządu Stowarzyszenia są nieproduktywne a przecież ilość problemów choćby poruszanych na tym forum wymaga rychłego zajęcia się nimi. Jestem członkiem Zarządu a obecny byłem tylko na jednym posiedzeniu w zeszłym roku, choć jak wiem, odbyło ich się wiele. /nie byłem na czas powiadamiany o terminach/. Sytuacja dojrzewa do zmian. Na szczęście do końca kadencji zostało niewiele czasu. Zewrzyjmy nasze umysły do wprowadzenia zmian ku naszemu ogólnemu dobru.

Ostatnio zmieniony przez kesawk dnia Nie Mar 07, 2010 22:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję sie pod tym co napisałeś i masz rację.
Resztę pozostawiam bez komentarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pleciuga

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest smutne! Żeby rozwiązać jakiś problem społeczny trzeba naciskać na decydentów różnych szczebli. Do tego trzeba mieć plan działań. Jeden wszystkiego nie wymyśli i wszystkiego nie załatwi. Jasne jest, że potrzebne są działania zespołowe bo w jedności siła, a nie konkurowanie kto ważniejszy.
Przykład: Polonia na Białorusi, Łukaszenko rozbił jej jedność i robi co chce.
Rozdrobnienie każdej organizacji ułatwia rządzącym manipulowanie- tak było , jest i będzie. Plecionkarze są tak samo ważni z Nowego Tomyśla, Rudnika Nad Sanem czy przysłowiowego "Pcimia Dolnego". Samo gadanie powinno służyć wypracowaniu kierunków działań, a skuteczną robotę niestety musi wykonać zarząd, bo od tego jest.

Podajcie do publicznej, plecionkarsko- koszykarskiej wiadomości, skład całego Zarządu STWiKP oraz za co każdy odpowiada.

Nie należę do Stowarzyszenia, ale z całego serca pragnę aby dla wykonującym ten piękny i twórczy zawód działo się jak najlepiej

Przepraszam za te przykre słowa, bo nie dotyczą wszystkich członków zarządu.

Pozdrawiam
Andrzej

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pleciugi.
Nie musisz przepraszać za żadne mocne słowa nikt nas nie rozbije .
Najwyzej sami zgłosimy wniosek o samorozwiazanie ale do tego bardzo a bardzo daleko...
Walne ma moc zatrzymać wiele nieprawidlowości i ustali nowy kierunek dzialań - mam taką nadzieje że tak sie stanie pod warunkiem że wszyscy na którym zależy na tej pomyślnośći będą obecni nawet chory Mieczysław
Zapraszamy
A co stoi tobie na przeszkodzie byś pobrał zaproszenie i Deklaracje Członkowstwa i mial wpływ na działania ratujące Polskie Plecionkarstwo
Zapraszamy.
Bo po róznych twych wypowiedziach śmiem twierdzić że byłbyś przydatny
Pozdrawiam i licze na odzew.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plecionka

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż walne na pewno odbędzie się w czerwcu.

Będzie to po pierwsze walne wyborcze.
Zdaje się że zarząd którego jestem członkiem nie zbierze pochlebnych opinii,wiem dlaczego i nie dziwię się głosom zadowolenia.

Jeśli chcemy coś zmienić musimy podjąć te próbę razem.
Nie mozna zmieniac naszej rzeczywistości pozostając w domach, aby zmienić statut co jest konieczne dla odzyskania sprawności działania musimy stawić sie w komplecie,nie mozemy głosowac tych zmian jesli nie będzie więkrzości kwalifikowanej czyli 2/3 liczby wszystkich członków.

Mile widziani są też nowi członkowie

Z wikliny można wypleść wszystko ,ale nie wszystko warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pleciugi .
Czekamy na ciebie , podaj dane wysle ci Zaproszenie do członkowstwa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
pierzol11

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macieju,mogę zapowiedzieć, że na walnym na pewno się pojawie, bardzo jestem ciekaw przebiegu i chcę czynnie uczestniczyć w sprawach bezpośredniomnie dotyczących. Jedynie co mnie może zatrzymać to przypadek losowy- ale to rzecz jasna.
Pozdrawiam.

PS.Widziałem reportarz w Informacjach TVP Gorzów Wlkp, bardzo ciekawa inicjatywa
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
pierzol11

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga sprawa:
Skoro na forum jest rubryka SPiWP to czy oprócz problemów jakie nas otaczają w branży, nie mógłby powstać że tak powiem taki pod temat dotyczący spraw organizacyjnych Stowarzyszenia, gdzie można by publikować takie sprawy jak terminy zebrań zarządu, walnego, itp???
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to znaczy OSWiK. - nie rozumiem słowo Koszykarzy nie ma nigdzie w Statucie
. Zdzisławie należy to poprawić o ile Prezes dotrzymal słowa to oficjalna nazwa podjeta Uchwałą Walnego wiecej jak rok temu brzmi - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy czyli OSPiW i tak powinno być w
K.R.S.
stara nazwa to " Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich " o tym co mówi Pierzol powinno być na stronie www.plecionkarze.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
pierzol11

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, iformacje o których pisałem powinny znajdować się na stronie plecionkarze.pl ale nie istnieją.Taka opcja na forum mogłaby służyć jako tymczasowa, do czasu aż na stronie coś się ruszy.Ostatni wpis jak się nie mylę na głównej stronie jest z września 2009- mamy marzec 2010r. Nic się nie wydarzyło w tym czasie?
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Mar 07, 2010 23:08    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: