Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WIICKERMAN 2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Wickerman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
śróba
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:13    Temat postu: dzięki Miętas. Odpowiedz z cytatem

Pragniemy ogromnie podziękować Panu Mieczysławowi Rybarczykowi z firmy M.R.Wiklina

W sobotę fachowcy z M.R.WIKLINA przyjadą wyplatać z nami Wickermana. teraz to już nic nie może stanąć nam na drodze. mistrzowie od "Mietasa" pokażą nam "jak to robią zawodowcy". Jeszcze raz dziękujemy. fotorelacje z pracy mistrzów pokażemy oczywiście na forum.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:13    Temat postu:

Powrót do góry
pierzol11

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcinie, wytoczyłeś przeciwko członkom Stowarzyszenia z rejonu nowotomyskiego najcięższe działa jakie miałeś w posiadaniu, oskarżając nas o sprowadzenie działań stowarzyszenia ogólnopolsiego tylko i wyłącznie do miasta Nowy Tomyśl, o niewypełnianie postanowień statutowych, o niedbałość o interesy plecionkarzy w Polsce, o marginalizacje i przesądność w doborze imprez jakie się w naszym mieście miałyby odbywać! Obrzuciłeś nas błotem nie bacząc na szczegóły.

Osobiście nie mam do Ciebie żalu, ale jako członek Stoważyszenia muszę sie do Twoich wypowiedzi odnieść. Postaram się to zrobić w taki sposób aby nikomu nie narobić "[b]obciachu[/b]".

Po pierwsze, czy jesteś pewien co do tej kwestii:
[quote]Kochani oto program ramowy w wersji ostatecznej.
WICKERMAN 2010 I FESTIWAL WIKLINY [/quote]? Ztego co wiem to w sierpniu 2008 roku takowy I Międzynarodowy [u]FESTIWAL WIKLINY[/u] i Plecionkarstwa miał już miejsce a trwają już pełna parą przygotowania do drugiej edycji w 2011 r. Nie uważasz tego jako delikatnej kradzieży tego co nowotomyskie? To nie będzie impreza powiatowa, nie organizujemy jej tylko dla naszego regionu skorzystają na tym projekcie wszyscy , którzy będą chcieli skorzystać, którzy są otwarci na nowe nurty, na zmiany obecnej patowej sytuacji .W ten sposób wypełniamy zadania statutowe i Wy również. Tyle, że my nikogo nie oskarżamy, na nikogo nie psioczymy że nie pomogli!!!!Wybacz, ale Ty Marcinie również nam nie pomagasz, gdzie w Muzeum tworzymy jedyne w swoim rodzaju Salicarium, gdzie co dnia gdy tylko pozwala pogoda pracuje społecznie średnio 15 osób a końca nie widać!A inne przedsięwzięcia...-masz pojęcie co jeszcze jest do zrobienia? A to wszystko dla odnowienia wizerunku [b]polskiej[/b]wikliny!Szanuje i jak napisałem wcześniej popieram waszą inicjatywę ,powinna miec swoje miejsce w kalendarzu imprez, lecz my mamy twardszy orzech do zgryzienia i nikt nie skamle!!!Pomożesz tworzyć wspólne dzieło???Stać Cię na to?
Zanim ćoś powiesz najlepiej się 2 razy zastanów kogo to dotknie i jakie bedą tego konsekwencje. [b]DECYZJA- KONSEKWENCJE DECYZJI[/b]

pOZDRAWIAM MIMO NIESMAKU
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 06:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi Mistrzami to trochę przesady

Krzysztofie Trochę za dużo emocji.

Festiwal wikliny w Nowym tomyślu to zupełnie coś innego jak Wikerman i obie nie koligują ze sobą.
Dobrze jest ,że coś dzieje się też w innym miejscu propagujące wikliniarstwo i plecionkarstwo.
Uczestniczyłem w większości imprez nowotomyskich i będę dalej uczestniczył jak będzie taka możliwość.
Nie stanowi to jednak bariery żeby uczestniczyć w innych tego typu imprezach w innych miejscach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pierzol11

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 06:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieczysławie, emocje są nieodzowną częścią życia, życie bez emocji jest jak dla mnie zbyt jednostajne. ChwaleMarcina za jego upór i talent organizatorski ale nie przemilcze nieprzemyślanych do końca wypowiedzi oskarżających ogół.Czas na jaki przypadł festiwal jest niekorzystny, wiadomo, koniec kadencji prezesa itd. ale w gruncie rzeczy moje zdanie o festiwalu w Kamiennej Górze jest zbieżne jak zdanie Mieczysława.
Pozdrawiam
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
śróba

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Po kolejnych warsztatach z dzieciakami w ramach naszego małego festiwalu mam zbyt dobry humor, co by emocjonalnie na takie zaczepki reagować.
festiwal Nazywa się "pierwszy" gdyż jest w Kamiennej Górze pierwszy - to znaczy, że nigdy go tu nie było wcześniej i będą następne na pewno. święta z wikliną w roli głównej odbywają się w różnych miejscach w Polsce np. Nowy Tomyśl, Rudnik, Bolestraszyce, teraz Kamienna Góra, Wierzbnik, Łódź itd itp. Imprezy co roku mają kolejny numer - porządkowy i to jest cała tajemnica. Nie ma tu jakichkolwiek podtekstów itp. Jak tego ktoś nie rozumie - cóż.
Od kilku tygodni na zaproszenie byłego prezesa Andrzeja Pawlaka sam zostałem członkiem stowarzyszenia co ciekawe z rekomendacji Macieja Pawlaka, choć jeszcze nie dostałem w tej sprawie żadnego oficjalnego zawiadomienia.
W swoich wypowiedziach odnosiłem się jedynie do osób które po wcześniejszych obietnicach pomocy muzeum w NT wycofały się zostawiając kierownika i Zdzicha na lodzie. I przeprosiłem osoby postronne, które mogły by sie poczuć urażone przy tej okazji.
Te "ciężkie działa" jak to nazywasz - to prośba o pomoc kolegów ze stowarzyszenia, którego jestem członkiem. Pomóc nie chcecie - trudno. Więcej nie proszę. Jednak nie wszyscy w NT mają takie patrzenie na nasz festiwal i są osoby które pomagają i dziękuje im po raz kolejny.
Jeśli ja mogę pomóc w działaniach stowarzyszenia w Nowym Tomyślu to chętnie pomogę. Nikt o taka pomoc nie prosił, więc bez sensu i bez podstaw jest używanie takich argumentów na forum.
w Nowym Tomyślu będę na plenerze w czerwcu i na spotkaniach młodych plecionkarzy we wrześniu i z radością pomogę w pracach.
pozdrawiam i zapraszam do oglądania relacji z "I festiwalu wikliny WICKERMAN 2010 w Kamiennej Górze"
oraz dziękuje za koleją porcję dobrych porad.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plecionka

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat uważam za wyczerpany, na przyszłość postaramy się o bardziej konstruktywną współpracę.

Z wikliny można wypleść wszystko ,ale nie wszystko warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 21:00    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Wickerman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: