Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Relacja z festiwalu
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> II Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 2011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Administratora Forum
prosimy o dane WIKLINOWEJ BABY by można było zobaczyć czy jej coś sie przyśniło czy może nie dopełniłła formalnośći a przy okazji wystąpić na drogę prawną bo dobre imie zostało naruszone o czym świadczą liczne telefony do mnie z całej polski za które dziękuje .
I chetnie zdejme Wiklinowy Cylinder, który BABIE przeszkadza i pochyle się nad jej problemem ale w oczy - a dla informacji wiele osób dzwoniło do mnie jak coś ich niepokoiło i wyjaśniłem a nawet na piśmie bo wiedziałem kto jest po drugiej stronie jako adresat i to szanuje ale żeby anonimowo .
Ubolewam ze musiałem się zmierzyć z tak zawiłymi procedurami ale nie ja je wymysliłem mamy wybór albo sie podporzadkować albo zwrócić przyznaną Dotacje - wybralismy to pierwsze więc będzie miło najzwyczajniej poprostu zadzwonić . zapytać i wyjaśnić a nie czekać i dorabiać sobie ideologie, która nie służy pokojowi .
Proponuje by ci którzy dostali co trzeba a dopełnili formalnośći napisali że nie jest tak jak BABA sobie wymyśliła.
Nagrody w 90 % zostały wysłane do nagrodzonych na 205 meili do tych osob wysłanych z prośbą o dane i nr. konta by wysłać należność 9 osób nie odpowiedziało nam wogóle i nie odesłało nam danych wobec tego na jakiej podstawie mamy wysłać to co Jury przyznało.
A środki są i procedur sie trzymamy czy to się komu podoba czy nie i oświadczam że jak nie dostaniemy tych danych do końca roku to wartość nagród przekażemy to na cele harytatywne i tyle.
Mimo że minęły trzy miesiące nadal Zespół Organizacyjny rozlicza Festiwal i to społecznie ale chętnie przyjmiemy wsparcie od BABY.

Pozdrawiam na zasadzie a Festiwal trwa.
Andrzej Pawlak
Komisarz Festiwalu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 19:49    Temat postu:

Powrót do góry
Pleciuga

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do "Wiklinowej baby"!
To smutne, że najlepiej krytykować innych na zasadzie "głos z tłumu", najlepiej anonimowy.
Najlepiej byłoby zadać pytanie organizatorom z prośbą o wyjaśnienia i nie robić z tego publicznej zawieruchy.
Dopiero po niewystarczających wyjaśnieniach upublicznić problem, ale nie na forum.
Wyrządzić krzywdę jest niezmiernie łatwo.
gordi
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Przeczytałem dokładnie poprzednie posty.... jeżeli chodzi o moją osobę, drogę papierkową mam już za sobą. Wymieniłem z Panem Pawlakiem mailowo oraz pocztą tradycyjną dokumenty potrzebne do podpisania umowy oraz samą umowę i teraz czekam cierpliwie na pieniążki. Nie ukrywam że czasami udało mi się nieopacznie wysłać mail jeden czy drugi bez załączników co szybko naprawiałem. Owszem w tym działaniu potrzebna jest współpraca obu stron (organizator i uczestnik) żeby wszystkie dokumenty spłynęły do organizatorów jak najszybciej.

Festiwal jest organizowany w Polsce więc w pewnym sensie każdy z nas jest gospodarzem... a chyba w Polsce wg starych utartych zwyczajów jest tak że NAJPIERW GOŚCIE POTEM GOSPODARZ... Prawda?

Tak jeszcze na marginesie sam mam na głowie realizację projektu unijnego i bardzo dobrze rozumiem "urwanie głowy" organizatorów i drobne opóźnienia. Nie będę się tutaj rozpisywał o całych tych procedurach, o zmieniających sie przepisach, a do tego jeszcze najgorsze jest interpretowanie przepisów w myśl zasady "ilu urzędników tyle interpretacji". To wszystko jest przyczyną takich nieporozumień z jakim mamy tutaj do czynienia. Ciekawy jestem kto z szanownych forumowiczów miał kiedyś do czynienia z realizacją projektów unijnych.

Nie chcę nikogo oceniać.
Po prostu porozmawiajcie, bo rozmową można to wszystko wyjaśnić.
miradka
Podglądacz / zamiata pracownię

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zwyczaju uczestniczyć w jakichkolwiek forach. Wolę tak jak sugeruje „Pleciuga” zapytać o wyjaśnienie organizatorów, ale tym razem postanowiłem napisać...

Na gali Festiwalu Przewodniczący międzynarodowego jury odczytał werdykt, z którego wynikało, ze jestem laureatem I Nagrody w kategorii prace nadesłane, za formę artystyczną i to nie był sen – jest zdjęcie na forum, a potem co? - nic. Cisza.
Dzwoniłem do Pana Panie Pawlak dwu lub trzykrotnie - uzyskiwałem krótką odpowiedź, że mam czekać. Wreszcie zniecierpliwiony, po trzech miesiącach czekania od momentu zakończenia Festiwalu wysłałem pismo do Burmistrza Nowego Tomyśla i Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy z prośbą o wyjaśnienie.
W odpowiedzi napisanej przez Prezesa Stowarzyszenia uzyskałem informację, że na nagrody zabrakło środków. Treść tego pisma Pan zna - jest adnotacja w piśmie do wiadomości. Jak się to ma do Pana informacji we wpisie na forum, że środki są i procedur się trzymamy... W piśmie nie ma mowy o konieczności dopełniania jakichkolwiek formalności, nie było także o nich mowy w rozmowie z Panem. Nie nagrywam rozmów, więc być może, jak „Wiklinowej Babie” zarzuci mi Pan kłamstwo, postraszy sądem o naruszenie dobrego imienia itp., ale pismo Pana Prezesa jest realne, mam je przed sobą i wynika z niego cytuję
...Fundusz nagród był w większości dedykowany przez sponsorów między innymi przez Parlamentarzystów... przyznana nagroda i to właśnie dla pana (czyli dla piszącego ten post) mimo deklaracji nie wpłynęła na konto ... i dalej czytam (a to już kuriozum). Decyzją Komisarz , do której Zarząd się przychylił nagroda zostanie przelana jako II Nagroda Zarządu, a zostanie uzupełniona o środki ze sprzedaży albumów festiwalu.
Zmiana rodzaju nagrody to kpina z międzynarodowego jury.

W piśmie, jak wspomniałam wyżej, nie ma mowy o dopełnianiu formalności, ale po ukazaniu się wpisu „Wiklinowej Baby” (przypadek?) znalazł Pan sposób, aby na właściwy adres napisać emalia, a na drugi dzień Pan Zdzisław Kwasek zadzwonił z prośbą o podanie numeru konta. Jest prośba o podanie danych do umowy, ale w końcu o jaką nagrodę i jaką kwotę chodzi nie wiadomo. Umowa o nagrodę – dziwne. Jestem laureatem wielu nagród i odznaczeń i z czymś takim się nie spotkałem.

I jeszcze jedno; w piśmie brak środków na nagrodę uzasadnia się także i tym, tu cytat... koniecznością sfinansowania pobytu, państwa (czyli mojego i mojej żony) na Festiwalu. Nie byłem na Festiwalu bo uczestniczyłem w międzynarodowym plenerze kilkaset kilometrów od Nowego Tomyśla. Przyjechałem tylko na galę, wracając z pleneru do domu. Żona była pierwsze dwa dni. Na koszt organizatorów nie wypiła nawet szklanki wody. Obydwoje nocowaliśmy u krewnych, którzy mieszkają niedaleko Nowego Tomyśla.
Wypominanie kosztów , których nie było to rzeczywiście światowy poziom.

I to by było na tyle.

Chociaż – Panie Pawlak - Polska pisze się z dużej litery, a charytatywny przez „ch”...
Powrót do góry
wiklinowa baba

PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze zdumieniem czytam oskarżenia rzucane na mnie. Panowie - tekst należy czytać ze zrozumieniem.Wszyscy z mojego tekstu zrozumieli tylko tyle że jest o pieniądzach. Otóż nie! Przeczytajcie jeszcze raz! Przecież piszę wyrażnie : chodzi o dyplomy z imieniem i nazwiskiem nagrodzonego , od kogo nagroda , za co i jakiej jest wysokości ! I te dyplomy powinny być wręczone wyróżnionym na wieczornym bankiecie albo póżniej wysłane pocztą w możliwie najkrótszym czasie. I to właśnie miałam na myśli pisząc , że pieniędzmi publicznymi należy rozważnie i odpowiedzialnie obracać , bo te nagrody to są publiczne pieniądze i tym którym je przyznano należy się szacunek wyrażony tym dyplomem właśnie a dopiero potem pieniędzmi . Nigdzie nie piszę o żadnej "defraudacji"! A jednocześnie mam taką uwagę: czy nie byłoby naturalne podanie zaraz po festiwalu do wiadomości ogółu czyli umieszczenie na stronie festiwalowej podsumowania zawierającego protokół końcowy z obrad jury czyli właśnie listę nagrodzonych ?
Powrót do góry
jozef kahan
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiklinowa baba ma racje. Trzeba dokladnie czytac to co jest napisane. Dzieciom w przedszkolu wrecza sie dyplomy po imprezie a co dopiero po takim swiatowym festiwalu. Nie uwierze, ze organizatorzy nie mieli na to pieniedzy, dla mnie to taki niesmak. Nastepna sprawa, jesli sa takie procedury to organizatorzy powinni o tym powiadomic nagrodzonych i prosic o wyrozumialosc. Troszke niesmaczne jest to straszenie sadem i uzywanie takich okreslen jak "prosimy o dane WIKLINOWEJ BABY by można było zobaczyć czy jej coś sie przyśniło" Moim zdaniem jak jest problemto to trzeba go jak najszybciej rozwiazac.Przeczytalem rowniez wypowiedz "Miradka"przyznam, ze tez daje duzo do myslenia. Pozdrawiam z Zamoscia. J Kahan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Pan Dimitrow

Z uwagi że wiem już komu należą się dodatkowe wyjaśnienia, pozwolę sobie na napisanie osobistego listu do pana by jako ten który ma najwiekszą wiedzę w sprawach dotyczacej pana i zaistniałej sytuacji przedstawić jak sie rzeczy mają by dwuznaczności zostały wyjaśnione nie wiem czy uda się mi tego dokonać , sam to pan oceni ale przynajmniej spróbuje bo uważam że to sie panu należy choćby z tego ze pan wraz z żoną jako pierwsi z Artystów wypełnili Karte zgłoszenia co spowodowało że oprócz Plecionkarzy - Rzemieślników udało sie pozyskać do udziału w Festiwalu tę grupe Artystów , która z powodzeniem realizuje sie też w wiklinie na czym mi bardzo zależało .
Pozdrawiam
Andrzej Pawlak
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo
Lista nagrodzonych jest na stronie www.Plecionkarze
Co do Dyplomów informuje ze były przygotowane i miały być wręczone podczas wieczornego pożegnania bo latwiej było to wreczyc na miejscu jak wysyłać ,ale tak sie stało że dzień przed Galą wskutek obwitej ulewy -(ci co
byli na miejscu chyba potwierdzą że tak było)wszystko co było w namiocie
Organizatora poprostu zostało zalane i Dyplomy uczestnictwa oraz podziękowania dla sponsorów też,nad czym ubolewany nie wiem czy te wyjaśnienia wystarczą ale tak było.
Po Festiwalu zostały jeszcze raz wydrukowane - wypisane i rozesłane co trwało wiem że powinni już wszyscy dostać o ile ktoś nie otrzymał to prosze dać znać imiennie to uzupełnimy -mam nadzieje że ci co dostali potwierdzą było wysyłane 235 Dyplomów . Mieliśmy inne priorytety za co przepraszam
Tak się rzeczy miały jest to dopiero II Festiwal i mimo że błędów z I Festiwalu wyciągliśmy odpowiednie wnioski to niestety tam gdzie ma wpływ czynnik ludzki błędy sie zdarzają a nie popełnia ich ten kto nic nie robi .
Mam zanotowane te uwagi by o ile dojdzie do IIIedycji w miare starań i te
eleminować .

Pozdrawiam
Andrzej Pawlak
Powrót do góry
anakul
Kandydat / stawia warstwę
Kandydat / stawia warstwę

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 15:25    Temat postu: Szukajcie Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem że prędzej, czy później ta dyskusja się rozwinie.

Nie chodzi tu o oskarżenia! Ja doskonale zrozumiałem wypowiedź wiklinowejbaby. To odpowiedzi raczej mają podtekst agresji.

Jako uczestnik Festiwalu pamiętam przebieg imprezy, pogodę itp. I faktycznie lista osób nagrodzonych i wyróżnionych, przeczytana na scenie nigdzie nie funkcjonuje w sieci i podany adres www odnosi się tylko do nagród głównych. (Chyba, że ja nie umiem szukać).
Wg. mnie - Po całej imprezie wszelkie informacje dotyczące werdyktu powinny być dostępne dla uczestniczących. Za informacje rozumiem - dane nagrodzonego, kategorię i oczywiście rodzaj nagrody, lub wysokość - jeśli są to nagrody finansowe.
Jeśli mamy do czynienia z jakimikolwiek obsunięciami w czasie rozliczeń - podajemy informacje uczestnikom. Jest kilka sposobów na to - np. oficjalne stanowisko organizatorów na stronie www, mail z informacją do uczestnika, owo forum, czy ew. pismo wysłane pocztą tradycyjną. Czegoś takiego nie było.

Przyznam, że dostałem dyplom pocztą (choć przy okazji prosiłem o dyplom z poprzedniego festiwalu, którego nie dostałem). Umowy i rachunku nie otrzymałem do tej pory, choć 2 razy przesyłałem dane drogą mailową na prośbę Andrzeja Pawlaka.

Przy okazji - wypełnialiśmy formularze z danymi na miejscu imprezy!

Faktycznie jest to sprawa, która ciągnie się długo, ale życzę sobie i innym wytrwałości w 2012 roku i dużo cierpliwości. i puchar z kasą dotrą w sam raz na Euro Smile
Tym oto sposobem czuję się jakby Festiwal trwał po dziś dzień.

Andrzej Kulig
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jozef kahan
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym byl uczestnikiem tej imprezy nigdy bym sie nie upomnial o dyplom co musza czynic osoby, ktore uczestniczyly w tym festiwalu. Zycze wszystkim samych pomyslnosci w 2012 roku. J. Kahan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ginaregina

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZANOWNI PAŃSTWO
Z UWAGĄ ŚLEDZIŁAM POSTY Miradki i Wiklinowej Baby i nie tylko CZEKAŁAM Z TYM TAK DŁUGO LICZĄC ŻE DOCZEKAM SIĘ SPROSTOWANIA ZARZUTÓW JAKIE PADAŁY NA FORUM

WOBEC TEGO CHCIAŁAM SIĘ PODZIELIĆ MOIMY SPOSTRZEŻENIAMI I ZADAĆ PARĘ PYTAŃ WPERW COŚ O SOBIE - JESTEM DZIEWCZYNĄ Z GDAŃSKA I NIE WIEM JAK AUTORZY POSTÓW ALE JA ZNAM P. PAWLAKA OD PONAD 30 LAT - ZAJMUJE SIĘ TKACTWEM I HAFTEM ORAZ JAKO ARTYSTKA PRACOWAŁAM W GOBELINACH SPOTKALIŚMY SIĘ NA JARMARKU DOMINIKA W GDAŃSKU W LATACH 80. BYŁ ON I JEGO FIRMA OZDOBĄ ULICY MARIACKIEJ GDZIE WYSTAWIALI SIĘ TYLKO ARTYŚCI LUB KANDYTACI DO TYTUŁU MISTRZA RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH I WIEM ŻE CHYBA JEGO ŻONA TAKI TYTUŁ POSIADA
SAMA BYŁAM OBECNA W 1986 R. JAK ÓWCZESNY MINISTER KULTUR I SZTUKI p. Krawczuk WRĘCZAŁ W ARSENALE - WARSZAWA TEN TYTUŁ POTEM PRZEZ NIESPEŁNA 14 LAT SPOTYKALIŚMY SIĘ NA RÓŻNYCH TARGACH CEPELIADACH I INNYCH OKAZJACH W KRAJU I ZAGRANICĄ MIAŁAM PRZYJEMNOŚC POZNAĆ TĘ OSOBE WE WSZYTKICH SYTUACJACH NIE TYLKO JAKO ORGANIZATORA I CZŁONKA RÓŻNYCH KOMITETÓW W KTÓRYCH TEŻ I JA BRAŁAM UDZIAŁ BO TO BYŁY TAKIE CZASY GDZIE WSZYSTKO CO BYŁO ORGANIZOWANE W INNYCH MIASTACH MUSIAŁO MIEĆ TZW. KOMITET REPREZENTACYJNY I ŚWIETNIE SIĘ SPRAWDZAŁ W TEJ ROLI ORAZ W RZETELNYM ROZLICZANIU WSZYSTKIEGO POWIEM TAK ŻE DO TEJ PORY NIE SPOTKAŁAM CZŁOWIEKA TAK POUKŁADANEGO I Z WIZJĄ CZEGO CHCE JAK P. PAWLAK POTRAFIŁ ROZMAWIAĆ Z KAŻDYM I POTRAFIŁ ZAŁATWIAĆ SPRAWY NIE DO ZAŁATWIENIA I WTEDY JUŻ MIAŁ SWOJĄ KLASĘI STYL CO PRAWDA NIEKONWENCJONALNY ALE SKUTECZNY TAK SIĘ ZASTANAWIAM CZY NIE BYŁA TO WŁAŚNIE JEGO SIŁA. A DO TEGO JAKO WYSTAWCA MIAŁAM CZĘSTO PRZYJEMNOŚĆ MIEĆ STOISKO K. NIEGO I ZAWSZE MOŻNA BYŁO LICZYĆ NA JEGO BEZINTERESOWNĄ POMOC A PO PRZEMIANACH JUŻ Z TYTUŁEM NAUKOWYM ZAJEŁAM SIĘ NAUCZANIEM AKADEMICKIM .TO TYLE BY WYKAZAĆ ŻE MAM PRAWO ZAJĄĆ GŁOS W TEJ SPRAWIE I JESTEM PRZEKONANA ŻE WIELE OSÓB CO GO POZNAŁO POTWIERDZI ŻE NIE DO KOŃCA TAK JEST JAK SIĘ PISZĘ I DZIWIE SIĘ ŻE TAK MAŁO OSÓB STANEŁO W OBRONIE TEGO CO PORUSZONO NA FORUM POZA Gordim

MOJE PYTANIE JEST: JAK AUTORZY POSTÓW DOBRZE ZNAJĄ TEGO CZŁOWIEKA BO WYDAJE SIĘ ZE KIEPSKO Z TYCH WSZYSTKICH NIEŚCISŁOŚCI I NIEDOMÓWIENIACH KTÓRE SĄ WIDOCZNE W TREŚCI POSTÓW I JAK KTOŚ POWIEDZIAŁ DAWAJĄ DO MYŚLENIA . DLACZEGO NIE PYTANO U ŻRÓDŁA JAK SUGEROWAŁ KTOŚ Z FORUMOWICZÓW A JEŚLI ISTONIE ZOSTAŁO TO WYJAŚNIONE MIĘDZY STRONAMI TO DLACZEGO NIE MA SPROSTOWANIA ŻE ZARZUTY SĄ NIEAKTUALNE I STARCZY ZWYKŁE PRZEPRASZAM CZY TO TAK DUŻO KOSZTUJE – CHYBA ŻE NIE JEST TO WYJĄŚNIONE PO ZA FORUM TO PRZEPRASZAM.
W OGÓLE NIE POWINNO DO TEGO DOJŚĆ NAWET REGULAMIN FORUM Z KTÓRYM SIĘ ZAPOZNAŁAM SUGERUJE BY SPRAWY OSOBISTE ZAŁTWIAĆ POZA FORUM PISZĄC MIEDZY STRONAMI EMAILE .ROZUMIEM NAPISAĆ O WYJAŚNIENIE POCZEKAĆ NA ODPOWIEDŹ A JEŻELI COŚ JESZCZE WYNIKNIE ZNOWU ZAPYTAĆ TAK DŁUGO AŻ SIĘ STRONY PRZEKONAJĄ. A TU OD RAZU POD SĄD I TO PUBLICZNIE CZY TO ABY JEST UCZCIWE ?

ZAZNACZM ŻE NIE ZNAM KULISÓW SPRAWY TAK JAK NIE ZNAM MOTYWÓW CZYM SIĘ KIEROWAŁ AUTOR POSTU CHYBA ŻE W TEN SPOSÓB CHCIAŁ PRZYŚPIESZYĆ OTRZYMANIE NALEŻNEJ NAGRODY ALE NA BOGA ISTNIEJĄ INNE CYWILIZOWANE METODY I JAK ZNAM ŻYCIE MOŻE BYŁY PRZESŁANKI NA USPRAWIEDLIWIENIE TEGO CO SIĘ WYDARZYŁO A MOŻE KTOŚ CZEGOŚ NIE DOSTARCZYŁ JAK PISZE SIĘ O PROCEDURACH I JA TO ROZUMIEM U MNIE NA UCZELNI JAK OTRZYMAMY JAKIŚ GRAND - TO ILE MUSIMY SIĘ NAPISAĆ I MNOŻYĆ BYTY BY ZADOWOLIĆ URZĘDNIKÓW I KONTROLUJĄCYCH A DO TEGO OPIESZAŁOŚĆ TYCH CO MUSZĄ COŚ DOSTARCZYĆ CZY SPRAWOZDANIE CZY TO DOKUMENTY CZY INNE DANE – KOSZMAR . NAJLEPIEJ MAJĄ CI CO TYLKO PRZYJADĄ I ODJADĄ TAK TEŻ MOŻNA ALE TROCHĘ WYROZUMIAŁOŚCI NIE ZAWADZI – PRAWDA?

ZASTANAWIAM SIĘ KOMU ZALEŻAŁO NA TAK POSTAWIENIU SPRAWY I POPSUCIU TEGO JAK PISZE SIĘ „ Miodu „ BO BYŁY DZIAŁANIA DWUTOROWE A WIĘC I DO BURMISTRZA I NA FORUM A DO TEGO WYŚMIEWANIE TEGO ŻE PIERWSZY RAZ SIĘ SPOTYKA … ŻE DO NAGRODY TRZEBA UMOWY I ŻE TO …. PISZE SIĘ PRZEZ ….. I ETC. TO NAPRAWDE NIE JEST ZBYT ELEGANCKIE PRAWDA ?

CHCIAŁAM TEŻ NADMIENIĆ ŻE WIKLINA JEST MI BLISKA BO TAK SIĘ SKŁADA ŻE PRACE MAGISTERSKĄ PISAŁAM O WIKLINIE I PLECIONKARSTWIE BO W TYM CO JA PREZENTUJE JEST WIELE WSPÓLNEGO Z OPLOTEM NP. OSNOWA , STAWY PRZEPLOTY KRZYŻOWE ETC. I TE INFORMACJE CZERPAŁAM OD PRAKTYKA JAKIM JEST P. PAWLAK I TE PRACE ŚMIAŁO MOGŁABYM JEMU ZADEDYKOWAĆ BO MIAŁ NIEZAPRZECZALNY WKŁAD W TO I W PEŁNI MU ZAUFAŁAM A BRONIĄC JEJ CZĘSTO PRZYWOŁYWAŁAM ARGUMENTY KTÓRE MI PRZEKAZAŁ MIMO MŁODEGO WTEDY WIEKU ZNAŁ ŚWIETNIE TĘ TEMATYKE - TAKI PASJONAT

BARDZO CHCIAŁAM PRZYJECHAĆ NA TEN FESTIWAL O KTÓRYM TYLE DOBREGO CZYTAŁAM I SŁYSZAŁAM W NIUSACH I W „ Rzeczpospolitej „ A PRZY OKAZJI ZOBACZYĆ SIĘ Z MOIM SERDECZNYM KOLEGĄ ANDRZEJEM – MARKIEM ( czy wiedzieliście że ma dwa imiona) KTÓREGO ZNAJOMOŚĆ TYLE MI DAŁA CHCIAŁAM ZROBIĆ NIESPODZIANKĘ I ŻEBY NIE POGRZEB MOJEJ MAMY PEWNIE BYM SAMA ZOBACZYŁA TO WSZYSTKO .
I NA KONIEC POWIEM COŚ CO WSZYSTKICH ZASKOCZY I CZEGO BYŁAM ŚWIADKIEM A BYŁO TO TAK - NA POCZĄTKU GRUDNIA W DRODZE DO MUZEYM TKACTWA W SŁOWACJI ZAJECHALIŚMY PO DRODZE Z MOIMI STUDENTAMI DO RUDNIKU N. SANEM DO ICH CENTRUM WIKLINY BY ZOBACZYĆ WYSTAWY I ZWIEDZILIŚMY TEŻ JEDEN Z ZAKŁADÓW PLECIONKARSKICH ZAPYTAŁAM NP. DLACZEGO TU W STOLICY POLSKIEJ WIKLINY BO TAK SIĘ NAZWALI NIE ZROBIONO FESTIWALU WIKLINY TYLKO W NOWYM TOMYŚLU I ZGADNIJCIE CO USŁYSZAŁAM CYTUJE „ BO NIKOMU SIĘ NIE CHCE CHYBA ……….. ŻEBYŚMY MIELI Pawlaka „ I CO WY NA TO? JAKI WNIOSEK ? SZANUJMY TAKICH LUDZI KTÓRYM SIĘ CHCE I TYLE - A NIE ROBIĆ KOŁO PIÓR

W KWIETNIU WYBIERAM SIĘ DO NOWEGO TOMYŚLA BY ZOBACZYĆ JAK SIĘ RZECZY MAJĄ
INNE PYTANIE TO CZY NAPRAWDE NIE BYŁO NIC ZA CO BY MOŻNA POCHWALIĆ ORGANIZATORÓW I CZY WSZYTKO BYŁO ŹLE? BO JA MAM INNE INFORMACJE OD NAOCZNEGO ŚWIADKA TEJ IMPREZY MOJEGO KOLEGI KONSULA HONOROWEGO PERU KTÓRY OPWIADAJĄC MI CO WIDZIAŁ - STWIERDZIŁ -ŻE TRZY DNI TO ZA MAŁO BY TO OBEJRZEĆ I ZOBACZYĆ - TEMPO WYDARZEŃ I OGROM WYKONANEJ PRACY JAKĄ ZASTAŁ – STWIERDZIŁ ŻE NIGDZIE NIE DOWIEDZIAŁ SIĘ TYLE O WIKLINIE I TO W JEDNYM MIEJSCU JAK NA TYM FESTIWALU TO OD NIEGO USŁYSZAŁAM – POZIOM ŚWIATOWY

WOBEC TEGO KOLEJNE PYTANIE MOŻE NA WYROST JAK MOŻNA ODBIERAĆ ORGANIZATOROM TEGO OSIĄGNIĘCIA I DEWALUOWAĆ TYLKO DLATEGO ŻE COŚ NAS DOTKNĘŁO A CZY NA PEWNO TYCH CO TO DOTYCZYŁO SĄ BEZ WINY? I NIE WIERZE ŻE W TEJ SPRAWIE BYŁY CELOWE DZIAŁANIA LUB ZANIEDBANIA PO PROSTU BŁĄD LUDZKI KTÓRY JAK ZAWSZE WPISANY JEST W NASZĄ UPADŁOŚĆ A MY LUBIMY ZAWSZE POSZUKAĆ WINNEGO A WINY WŁASNE ZWALIĆ NA KOGOŚ – WIEM COŚ NA TEN TEMAT .
NA KONIEC GRATULUJE ORGANIZATOROM BO POBIEŻNY RZUT OKA NA ZDJECIA BEDĄCE W GALERII FESTIWALU JEST WYSTARCZAJĄCYM BY TAK UCZYNIĆ - Z TYCH ZDJĘĆ WYCZUWA SIĘ MIŁĄ ATMOSFERĘ TEGO WYARZENIA CHYBA ŻE BYŁO INACZEJ TO PRZEPRASZAM

ANDRZEJU MARKU GŁOWA DO GÓRY PRZECIEŻ JAK PAMIETASZ NIGDY NIE LICZYLIŚMY W NASZYCH DZIAŁANIACH NA WDZIĘCZNOŚĆ TYCH CO IM USŁUGIWALIŚMY WIĘC ROZCZAROWANY NIE JESTEŚ - PEWNIE ŻE MIŁO BY BYŁO BYĆ DOCENIONYM TO PRAWDA ALE NIE OD SWOICH - ZAPOMNIAŁEŚ ? NIE ZNAM PRZYCZYNY DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE MOŻE TO JEST WPISANE W NASZ UPADŁY RÓD ALBO ZOSTAWMY TO SOCJOLOGOM – NIE WIEM.
Z SERDECZNYMI POZDROWIENIAMI
GINA Regina

PS . PRZEPRASZAM – ALE WZOREM MOICH UTYTUŁOWANYCH KOLEGÓW TEŻ POSŁUŻĘ SIĘ PSEUDONIMEM LECZ ANDRZEJ MAREK BĘDZIE WIEDZIAŁ KTO GO WSPIERA NIE WAŻNE KTO TO MÓWI I PISZE ALE SŁOWA KTÓRE MOGĄ RANIĆ LUB KOIĆ .
DO ZOBACZENIA
I GRATULACJE DLA AUTORÓW STRONY ŁOZA – WIKLINA POLSKA JEST TO NAPRAWDĘ SKARBNICA WIEDZY O TEJ BRANŻY .
Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję z tak obszerny tekst. Z powyższych postów nie wynika, żeby ktokolwiek odbierał zasługi Andrzejowi, Markowi Pawlakowi. Dzięki mu za to, że zechciał zostać komisarzem festiwalu i doprowadził do jego realizacji ku chwale polskiego i światowego plecionkarstwa. Ułomność jednak ludzkiej natury i splot różnych okoliczności spowodowały, że finał ( na szczeblu krajowym) wypadł tak a nie inaczej. Wyjaśnienia Andrzeja Pawlaka, zdają się przekonywujące i jak mniemam napisane w duchu pokojowym. Można mieć tylko nadzieję. że uspokoiły one i tak podgrzaną atmosferę
Andrzej napisał:
Szanowni Państwo
Lista nagrodzonych jest na stronie www.Plecionkarze
Co do Dyplomów informuje ze były przygotowane i miały być wręczone podczas wieczornego pożegnania bo latwiej było to wreczyc na miejscu jak wysyłać ,ale tak sie stało że dzień przed Galą wskutek obwitej ulewy -(ci co
byli na miejscu chyba potwierdzą że tak było)wszystko co było w namiocie
Organizatora poprostu zostało zalane i Dyplomy uczestnictwa oraz podziękowania dla sponsorów też,nad czym ubolewany nie wiem czy te wyjaśnienia wystarczą ale tak było.
Po Festiwalu zostały jeszcze raz wydrukowane - wypisane i rozesłane co trwało wiem że powinni już wszyscy dostać o ile ktoś nie otrzymał to proszę dać znać imiennie to uzupełnimy -mam nadzieje że ci co dostali potwierdzą było wysyłane 235 Dyplomów . Mieliśmy inne priorytety za co przepraszam
Tak się rzeczy miały jest to dopiero II Festiwal i mimo że błędów z I Festiwalu wyciągaliśmy odpowiednie wnioski to niestety tam gdzie ma wpływ czynnik ludzki błędy się zdarzają a nie popełnia ich ten kto nic nie robi .
Mam zanotowane te uwagi by o ile dojdzie do III edycji w miarę starań i te
eliminować .

Pozdrawiam
Andrzej Pawlak

Adrian

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!!!
Błędy pojawiają się wszędzie,grunt wyciągnąć wnioski...???
Jak jest naprawdę to się pewnie nigdy nie dowiemy,czy wszyscy dostali kasę,czy ktoś jest zadowolony z nagrody,czy kogoś pominięto na scenie,czy może ktoś nie dostał kolacji,czy spragniony czekał na wodę,czy dostał stoisko czy nie,a dlaczego?!?Bo to się nazywa bałagan!!!!I tylko tyle.

Ta Pani czy też Pan co tak głaszcze A.Pawlaka,tak mi przypomina inne posty(brak przecinków,kropek,błędy)czyżby Pan Pawlak miał sobowtóra,ciekawe??? Smile
Pozdrawiam Słodko!!!
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam Renie ( Gine ) i dziękuje
podaje tel. mój - 614428760 proszę o kontakt poza Forum.
Ps .
Dziękuje Zdzisławowi Kwaskowi za pare ciepłych słów
Pozdrawiam
Andrzej Pawlak
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Sty 06, 2012 12:22    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> II Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 2011 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: