Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyższy VAT na rękodzieło od nowego roku?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pleciuga
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy że został szmelc i trzeba go się pozbyć.Bo to jest wyprzedaż a nie o promocja. Sieć wzięła gówno ze śladami pleśni i do tego różnokolorowe i musi się pozbyć. Byłem świadkiem ładowania ciężarówki w firmie znanego w Rudniku Nad Sanem"wikliniarza i plecionkarza" Nikogo nie interesowało co jet ładowne i jak wygląda liczyły się tylko sztuki. Później takie gówno za niewielkie pieniądze możemy spotkać w całej Polsce. Później zostaje opinia, to jest nasz robota.
Reklama

Wysłany: Pią Sty 18, 2013 21:41    Temat postu:

Powrót do góry
opałek

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pleciuga napisał:
To znaczy że został szmelc i trzeba go się pozbyć.Bo to jest wyprzedaż a nie o promocja. Sieć wzięła gówno ze śladami pleśni i do tego różnokolorowe i musi się pozbyć.

Wcześniej ten aspekt pominąłem, ale rzeczywiście - masz rację Pleciugo - kosze są marnej jakości zarówno pod względem robocizny (pośpiech) jak i materiału. Kolor okorowanej wikliny nie jest jednolity - są na nim jakieś brązowe kropki i smugi, co wygląda mi na resztki kory, może pręty były niedokładnie okorowane. Ogólnie wyroby te sprawiają wygląd lichych.

Promocją nazwali to handlowi propagandziści tej sieci, my oczywiście możemy nazwać to jak chcemy. Zwracałem do tej pory uwagę na cenę, bo też ona pokazuje - mimo niskiej jakości wyrobów - ile warta jest praca plecionkarza. Tak jest - niestety - kształtowana świadomość konsumencka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydawało by się że to ci tz z dalekiego wschodu a tu okazuje się,ze to nasze tylko lipne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
opałek

PostWysłany: Sob Mar 02, 2013 14:07    Temat postu: Konwencjonalne plecionkarstwo jest na wyczerpaniu. Odpowiedz z cytatem

Temat ucichł, tak jak całe to forum zresztą. Na podsumowanie wątku przytoczę słowa plecionki, którymi - piszę to bez przesady - można byłoby podsumować przynajmniej 1/3 sensowniejszych dyskusji na tym forum:

plecionka: Sro Wrz 24, 2008 23:01 napisał:
Taka jest rzeczywistość tradycyjnych wyrobów wiklinowych, wynika z globalnych przemian gospodarczych i moim zdaniem przyszłość to produkcja niszowa wyrobów nadzwyczajnej jakości i o nowym wzornictwie,oraz poszukiwanie nowych zastosowań dla wikliny.

To fragment jednego z moich ulubionych wywodów z forum. Wskazuje na koniec plecionkarstwa do jakiego się przyzwyczailiśmy, ale nie przekreśla plecionkarstwa w ogóle, tylko wskazuje nowe możliwości rozwoju. Kto szybciej zrozumie te słowa i wyciągnie wnioski, tym lepiej dla niego i tym lepiej dla plecionkarstwa w Polsce. Na zachodzie Europy się nie ociągają - idą z wikliną do przodu.

Sądzę, że plecionkarze potrafiący się porozumieć i współpracować (opuścić swoje opłotki); umiejący odrzucić schematy i zaszłości w jakie uwikłane jest krajowe plecionkarstwo - przetrwają, pozostali zaś bez pomysłu na nowe czasy resztką sił i ledwo zipiąc wyczerpią siebie i wzory, które zawzięcie odtwarzają - na wyścigi z sąsiadami i sąsiadami sąsiadów. Konwencjonalne plecionkarstwo jest na wyczerpaniu.

Polecam prześledzić temat skąd pochodzi wypowiedź plecionki, ze szczególnym uwzględnieniem jego wpisów:
http://loza-wiklinapolska.phorum.pl/viewtopic.php?p=345&highlight=#345
Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety zgadzam się z Pleciugą a mój post wywołał duże oburzenia środowiska rudnickiego a zwłaszcza określenie "sztampa".
Andrzej

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM
Forum ucichło co jest zrozumiale. ale idzie wiosna może powieje nowym .
Zgadzam się z tym co przywołał, Opałek
Moje zdanie to.......
NIE ZATRZYMUJMY SIĘ PRZY " KOSZYKU "
Są inne dziedziny zagospodarowania wikliny i całe szczęście że znam takich co przeszli na inny poziom, znaleźli swoje nowe miejsce i dochód.
Wspominam jedną wypowiedź Plecionkarza z Holandii, który powiedział 10 lat temu cytuje " I u was ( w Polsce ) nadejdzie czas kiedy wróci poziom hobbystów, pasjonatów a konwencjonalne plecionkarstwo zajmie miejsce w muzeum ale i z tego da się wyżyć
Nic dodać nic ująć, bo ja to już zobaczyłem.
Następuje odwrót i przechodzenie do innych zawodów,tych co nie dali rady w wyścigu szczurów
Co dalej ???
Pozdrawiam
Andrzej Pawlak
Powrót do góry
jozef kahan
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co dalej Andrzeju ?/przepraszam, ze po imieniu, mysle,ze jestesmy kolegami/ja juz to robie a mianowicie : moja duza plantacje wikliny/amerykanki i konopy/ likwiduje tz beda kije, ktore wykorzystam jeszcze nie wiem jak a teraz zamiast 1 ha posadzilem 2 ary wikliny z ktorej jak cos sie wyplecie to sie dobrze sprzeda. Za dobry wyrob mozna uzyskac dobra cene. Ludzie nie chca juz tradycyjnych koszy a jak chca to sporadycznie. Ale cos nowego i orginalnego to kupia. Narazie mi sie udaje nie ma "kokosow" ale cos sie zarobi. Pozdrawiam J. Kahan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Józefie tradycyjne koszykarstwo staje sie z wolna działalnością niszową. Nowe idzie przed ciekawymi wzorami takimi design - owymi, formami artystycznymi i zagospodarowania przestrzeni ogrodowych czy parkowych.
Andrzej

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Józefie
Powodzenia i Gratuluje .
Teraz jest taki czas że każdy szuka na swoim polu tak jak " Poszukiwacze złota " - praca bez końca a nuż znajdzie się okruch złota i powieje nowym....
W wydany Albumie II Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 2011. Pokazano nowe kierunki i oblicza wikliny
Polecam, wywody akademickie Forum, które też pokazało nowe oblicze wikliny .
Trzeba cały czas podążać naprzód i nie zatrzymywać się na tym i
wspominać,w rodzaju bo " kiedyś było tak a tak ," to prawda że kiedyś a teraz jest teraz i jutro będzie też jutrem a nadążać trzeba .
Nikt nie obiecywał kokosów i dobrze że Pan sobie radzi
Powodzenia
Andrzej Pawlak
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:28    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: