Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

To w czerwcu na niebie pokazują się blaski

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nace
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 11:40    Temat postu: To w czerwcu na niebie pokazują się blaski Odpowiedz z cytatem

To w czerwcu na niebie pokazują się blaski, ziemia drży, buszują burze, pachną ziołami łąki, a woń kwiatów rozchodzi się w powietrzu,
a rozkojarzone kuropatwy szukają schronienia wśród wysokich traw lub w cieniu starych wierzb.
W czerwcu nocą księżyc kładzie się na niebie jakby spał w hamaku, rozświetlając jasno ziemię, wszystkiemu się dziwując,
a pląsające słowiki, rechoty żab, szum cykad, świecące robaczki świętojańskie dają niesamowite zjawisko,
i wyliczać można te czerwcowe niespodzianki bez końca.
I w takim mniej więcej czasie nabyła się sposobność wylotu na zieloną wyspę , do Londynu, skorzystałam zaproszenia, przyznaję, leciałam po raz pierwszy samolotem, i po raz pierwszy za granicę.
Wszystko opisać co widziałam jest nie sposób.
Strasznie byłam ciekawa jak wygląda ziemia z lotu „ptaka”, czy jest tak piękna jak twierdzą inni, jest urocza, widziało się tą moc, od którego jesteśmy uzależnieni.
A Londyn miasto ogromne, inność we wszystkim, w budowlach, ulicach, komunikacji, ludziach, zwyczajach.
Zostałam zaproszona na komunię św. do jednej polskiej rodziny, komunia odbyła się w polskim kościele, msza i uroczystość w polskim języku,
na ławkach leżały karteczki z nazwiskami 43 polskich dzieci, jedne nazwiska z polskim brzmieniem, inne obce, małżeństwa mieszane, dzieci czytały z łamaną polszczyzną.
„Jeszcze trochę a nasze dzieci wrosną ten kraj i w tą kulturę” – usłyszałam czyjś głos.
W strugach deszczu stałam przy ścianie płaczu,
dzielnica Hammersmith, w pobliżu Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego, chciałam tam być, zobaczyć jak to wszystko wygląda,
czy jest ta ściana, jedno stwierdzenie, bez znajomości języka tragedia, napływ emigrantów ogromny.
W celach turystycznych Londyn ok., jest co zwiedzać, jest jednym z najbardziej zielonych miast świata,
liczy prawie 12 mln mieszkańców, spotykamy tu ludzi z każdego kontynentu, Murzynów, Hindusów,
Arabów, Azjatów, mieszkają tu i pracują.
Jest ich bardzo dużo.
Pomimo wielkomiejskiego klimatu Londyn w Vauxhall City Farm posiada wielki, ekologiczny ogród oraz wiele gatunków zwierząt.
To niespotykane miejsce, w sercu wielkiego miasta pozwala na bliski kontakt z naturą.
A w Greenwich i południk zerowy daje niepowtarzalną okazję, żeby równocześnie stanąć na półkuli wschodniej i zachodniej.
Pomimo padającego deszczu udało się nam tam dotrzeć, był do pokonania pewny odcinek trasy cały czas pod górkę.
Gdy wróciłam do Polski padał deszcz, może z nami przyleciał.
Fakt, młodzi wyjeżdżają za chlebem, muszą, i nie patrzą czy słońce im świeci czy deszcz pada,
co do mnie jestem już zbyt jestem stara,
by zmieniać życie, dla mnie ukwiecone łąki i pola są tym złotem, a skrzeki żab, biegające po łące sarny są nie lada atrakcją.
Gdy ostatnio wracałam późnym wieczorem z ogrodu, zauroczona pięknem przyrody, usłyszałam daleki głos bąka,
ten głos tak mnie rozkojarzył, że całkiem zapomniałam o pałacu królowej Elżbiety II i o bogactwie tamtego państwa,
a przypomniała mi się pewna przygoda, kiedy ojciec wieczorem przyniósł świecące próchno, kawałek starego drewna, a myśmy byli tak zafascynowani tym zjawiskiem,
bo no bo jak mogła świecić stara spróchniała wierzba jak korona królowej.
Reklama

Wysłany: Czw Cze 26, 2014 11:40    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: