Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stara, wiklinowa rama do obrazu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Pytaj - odpowiemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anakul
Kandydat / stawia warstwę
Kandydat / stawia warstwę

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 16:51    Temat postu: Stara, wiklinowa rama do obrazu Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Mam ogromną prośbę do Was, drodzy forumowicze.

Natrafiłem, a raczej w moje ręce trafiła bardzo ciekawa rama wykonana m.in. z wikliny. Należy do pewnej mieleckiej organizacji. Rama pochodzi z XIX w. i była wykonana prawdopodobnie w Austrii. Nie posiada żadnych sygnatur, oznaczeń, które mogły by naprowadzić na jakikolwiek trop. W ewidencji tejże organizacji widnieje tylko w spisie przedmiotów na stanie jednego z pomieszczeń.
Próbowałem tak na szybko przeszukać internet, ale nie natrafiłem na ślady.
Wasze ścieżki przecinają kulę ziemską w szerz i w dłuż, więc być może natrafiliście na jakieś podobne dzieło.

Czego oczekuję? - jakichkolwiek śladów odnośnie pochodzenia. Może ktoś posiada jakieś stare katalogi branżowe, muzealne wydawnictwa, czy inne materiały drukowane, w których byłby ślad pochodzenia tego typu ram. Może jakiś producent, rzemieślnik ...?

Replika - ciekawi mnie też, czy znalazłby się ktoś, kto podjął by się wykonania repliki tej ramy i jaki byłby koszt takiej usługi. (info na priv)
Myślę, że wzór jest piękny i po opracowaniu technologii wykonania śmiało można by go wprowadzić na rynek.

Konserwacja - mamy kontakt do konserwatora zabytków, ale może macie namiary na specjalistę od wikliny, który by w fachowy sposób zabezpieczył oryginał przed dalszą degradacją. Rama jest zabrudzona i siedzi w niej robak. Część z elementów jest mocno osłabiona i rozsypuje się w dłoniach.

Wymiary to ok. 60x70 cm

Podaję link ze zdjęciami do wglądu
https://plus.google.com/photos/110126168595988635910/albums/5878974477097117121?authkey=CPH2ldP8o4yEJw

Liczę na Wasza pomoc i z góry dziękuję za jakikolwiek wpis na temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sro Maj 22, 2013 16:51    Temat postu:

Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest świetna. Może też puść swoje zapytanie poprzez fejsa?
Pleciuga
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantastyczna !

Arcymistrzostwo pomysłowe i wykonawcze.
opałek

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo anakul, świetne odkrycie. Nie widziałem nigdy ramy wiklinowej, ani o takich nie słyszałem. Dzięki za upublicznienie zdjęć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Maj 30, 2013 10:05    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Pytaj - odpowiemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: