Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kora wierzby na odchudzanie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
origami
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 17:32    Temat postu: Kora wierzby na odchudzanie? Odpowiedz z cytatem

Cześć. Dokładnie to napar ponoć ma takie właściwości? Nigdy o tym nie słyszałam, a dosyć sie interesuję tematyką medycyny niekonwencjonalnej. Nawet już się rozglądałam w zielarskim za jakimiś specyfikami na bazie wierzby ale pomyślałam, żeby najpierw Was zapytać. To nie jest tajemnica, że mam lekką (ok, sporą nadwagę) i od dłuższego czasu się z tym zmagam, używałam już rożnych rzeczy, obecnie mam w domu rowerek (ćwiczę regularnie) i staram się regularnie spacerować - ale tu już różnie bywa, zwłaszcza teraz gdy jest zimno. Zamówiłam co prawda też to, ale jeszcze nie miałam okazji przetestować. Jak coś wiecie o tej korze, to dajcie znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Gru 02, 2014 17:32    Temat postu:

Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, trzeba będzie poszukać na Google , chyba ze ktoś z forumowiczów coś na ten temat wie. Pozdrawiam
anakul
Kandydat / stawia warstwę
Kandydat / stawia warstwę

PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałem jeszcze o właściwościach odchudzających takiego naparu. Możliwe, że spożywanie większych ilości wody z naparem może fizycznie zmniejszać uczucie apetytu. Ilości substancji aktywnych jest dość znikoma i obecnie zastąpione są syntetycznie uzyskiwanymi zamiennikami.
Myślę, że należy się skonsultować z lekarzem, gdyż większe ilości kwasów mogą doprowadzić do zakwaszenia organizmu, co może skutkować poważnymi problemami ze zdrowiem.
Myślę, że każdy przypadek wymaga indywidualnej pracy a cudowne suplementy diety czy też tabletki na odchudzanie po prostu nie istnieją. Proponowałbym skontaktować się z dietetykiem i ustalić odpowiedni bilans tolerancji żywieniowej dla Pani - łącznie z badaniem tarczycy i testami na trawienie poszczególnych składników przyjmowanych pokarmów.
Do tego dużo ruchu.
Pieniądze wydane na odpowiedni program żywieniowy i badania szybko się zwracają w szczęściu, lepszym samopoczuciu, a przez to chęci do życia, realizacji marzeń, pracy ...

Pozdrawiam serdecznie i życzę siły do walki z problemem.

----------------------------------------------------------------
Załączam fragment pracy magisterskiej poświęconej korze.

Kora zawiera glikozydy fenolowe w ilości do 10% (m.in. salicynę, salikortynę, triandrynę i salirepozyd), flawonoidy (m.in. izosalipur-purozyd i hiperozyd), garbniki pirokatechinowe i galotaniny w ilości 10%, kwas elagowy, katechinę i sole mineralne.

Glikozydy fenolowe łatwo rozpadają się w przewodzie pokarmowym, uwalniając alkohol salicylowy, który utlenia się do kwasu salicylowego. Powstające rozpuszczalne sole tego kwasu dobrze wchłaniają się do krwiobiegu i wywierają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwbakteryjne. Związki salicylowe hamują
powstawanie prostaglandyn, wywołujących i podtrzymujących procesy zapalne w błonach, stawach i mięśniach. Działanie odwarów z kory wierzby jest jednak powolne, ponieważ zawierają znacznie mniej salicylanów, niż wynoszą dawki preparatów syntetycznych.

Garbniki kory wierzby wykazują działanie przeciwzakrzepowe, a ponadto zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych przewodu pokarmowego i zapobiegają mikrokrwawieniom. Mają też działanie zapierające, przeciwbiegunkowe i nieco przeciwpotne. Jednak duże dawki przetworów z kory wierzby mogą powodować zaparcia. Odwary, mieszanki i inne preparaty z tej kory stosowane są w przypadku wielu innych jeszcze dolegliwości.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Sty 04, 2015 16:30    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: