Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sztuka palcami pleciona

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 13:06    Temat postu: Sztuka palcami pleciona Odpowiedz z cytatem

W czasie prezentacji kosiarki do wikliny, niałem okazję oglądać przepiękny album o poniższym tytule. Poznałem też jednego z autorów albumu pana Rafała Węgierkiewicza. To za jego zgodą publikuję poniższy/jego autorstwa/ tekst i zdjęcia. Dziękuję panie Rafale w imieniu naszego forum i członków Stowarzyszenia. Album prezentuje się pięknie. Będzie ozdobą niejednej domowej biblioteczki. Stanowi też inspirację dla artystów chcących poznać wiklinę jako tworzywo w którym można wyrazić swe artystyczne poszukiwania. Polecam

„SZTUKA PALCAMI PLECIONA”

Takim tytułem opatrzone zostało wydawnictwo albumowe, którego druk zakończy się na początku marca w drukarni Beyga pod Nowym Tomyślem. Jego pomysłodawcami, projektantami, autorami tekstów i 230 barwnych zdjęć są Paulina Motylewska i Rafał Węgierkiewicz. Na 140 stronach zaprezentowano cały, bogaty dorobek miasta, które można i należy traktować jako niekoronowaną stolicę Polskiej Wikliny, a także wszystkie prace wykonane podczas I Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa. Czytelnik będzie więc mógł zobaczyć znany Kosz Gigant, wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, nowe Wigloo w trakcie jego powstawania, wyjątkowej urody eksponaty znajdujące się w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, powstałe podczas organizowanych od wielu lat plenerów. W jednym miejscu udało się więc zebrać wiklinowe dzieła sztuki, którymi na taką skalę, nie może się pochwalić żadne inne miasto w kraju.
- Do pracy nad tym projektem skłonił nas Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, który w roku ubiegłym zorganizował niestrudzony propagator witki, Andrzej Pawlak- mówią autorzy albumu. – Pracowaliśmy nad nim równe 6 miesięcy. Najpierw miała być to tylko skromna relacja z tego wydarzenia. Potem jednak okazało się, że w jednym miejscu warto zebrać to, co powstało z wikliny w mieście. Jesteśmy przekonani, że spotka się on z ciepłym przyjęciem nie tylko władz i mieszkańców Nowego Tomyśla i powiatu, ale turystów zagranicznych, bo wszystkie teksty zostały przetłumaczone na język angielski. Jesteśmy pewni, że będzie on stanowił dobrą promocję tej małej ojczyzny.

Album ukaże się w pięknej, sztywnej oprawie w nakładzie 1500 egzemplarzy w połowie marca. Bycia wydawcą podjęło się Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy, a sfinansowany został przez liczne grono sponsorów, w tym także władze samorządowe miasta i powiatu. Bez ich wsparcia książka nie byłaby dostępna w takiej wycyzelowanej formie.

Publikacja ta ma szanse aby stać się kolejnym przykładem na to, że warto promować wiklinę w Polsce, a jej wyroby w niekonwencjonalnej formie pokazywać jako dowód, że to właśnie z tego surowca można palcami wyplatać prawdziwe dzieła sztuki.

Reklama

Wysłany: Pon Mar 02, 2009 13:06    Temat postu:

Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonała sprawa.

Zwłaszcza , że w wielu pracach wykonanych w Nowym Tomyślu moje palce uczestniczyły w ich tworzeniu i mam z tego tytułu ogromną satysfakcję.
będę starł się mieć taki album w swoim posiadaniu.
kiedyś napisałem taki tekst na ten temat

Moje miasto

Miasto co wikliną piękne ,
Moje i kocham je takie
Idę czasem na spacer wiklinowym deptakiem

Przy ulicy- z wikliny gazony plecione
Wiklinowe jak wierzby, trochę pochylone
I kawałek dalej muszla koncertowa
rzecz jasna , również wiklinowa

A na rynku ?
Kosz na swiecie najwiekszy
Oczywiście z wikliny ,on jest najpiękniejszy

Kocham moje miasto, co wikliną piękne

mr

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieciu, gratuluję. Okazuje się, że nie tylko pięknie pleciesz, ale i pięknie piszesz. Smile
Pleciuga
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie i za ile będzie można kupić tę książkę. Jestem zainteresowany zakupem.

Pozdrawiam
Andrzej

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymanie tego Albumu jest mozliwe tylko za posrednistwem Stowarzyszenia
na łamach Forum znajdzie się Deklaracja Zamówienia którą po wypełnieniu należy odesłać na adres Stowarzyszenia.
Pierwsze egzemparze roześlemy wpierw Uczestnikom Festiwalu i Forum oraz
do Konsulatów , Ambasad , Ministerstw, Muzeów , Instytucji i wybranych jednostek Samorządowych. potem Członkom Stowarzysenia i spłwających zamówień .
Koszt Albumu to 60.zł.Pl plus koszt przesyłki który jest ustalany z Pocztą
Polską. prosimy o cierpliwość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje Zdzisławowi Kwasek który bez problemu nadał bieg Promocji tego Albumu , wydanie opózniło sie przez tragedię pożaru mej Firmy w pażdzierniku zeszłego roku i nie miałem o tego głowy,ale nadrobiono to dzięki wyrozumałości Rafała Wegierkiewicza i Pauliny Motylewskiej - Kreatorom tego Albumu i przyjaciół Wikliny . Przepraszam Uczestników Festiwalu za opóznienia ale zapewniam że warto było czekać Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
śróba

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:20    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

na liste proszę wpisać PRACOWNIE KARKONOSKIE . Nie możemy się już doczekać tego albumu
pozdrawiam marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 22:20    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: