Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co dalej ze Stowarzyszeniem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
śróba
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przyjemnością umieszcze link na swoim blogu do nowej strony stowarzyszenia (jeśli takowa w końcu powstanie). powodzenia

http://pracowniekarkonoskie.bloog.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:01    Temat postu:

Powrót do góry
pletnolog
Praktykant / wyplata gimę

PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym ustosunkować się do niedawnej wypowiedzi Zdzisława (kesawk) nt. członków Zarządu Stowarzyszenia, w której stwierdza się, że Prezes pozostawiony został przez nas bez jakiejkolwiek pomocy - „gdzie pozostali członkowie Zarządu?”. Jestem zaskoczony taką opinią, szczególnie z Twojej strony Zdzisławie. Na jakiej podstawie wyrażasz tak kategoryczne stwierdzenia? Czy ze Sławna tak dobrze widać jak pracuje Zarząd, czy też może polegasz bardziej na opinii innych, niż na zdaniu przyjaciół, którzy do tej pory Ciebie chyba nie zawiedli? Rozmawialiśmy ostatnio kilkakrotnie przez telefon, szkoda, że nie podzieliłeś się wtedy ze mną tymi uwagami. Ale pewnie lepiej wygłaszać takie przemyślenia na Forum, bo mają wtedy większy oddźwięk.
Andrzej Chwaliński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym stanąć w obronie Zdzisława,gdyż wydajemi sie,że te stwierdzenia wyniają bardziej z dyskusji
kesawk napisał
Cytat:
a obecny Prezes, przy doborze aktywnych członkach Zarządu, może wiele zdziałać. Moim skromnym zdaniem Prezesa zostawiono samego z problemami, które jego przerosły i nie jest jego winą ta stagnacja. Nie wszyscy są tacy przebojowi jak Andrzej Pawlak, ale na Boga trzeba obecnego Prezesa wspomóc. Krytykować każdy z nas potrafi. Weźmy po cząstce zadań ustalonych na Zarządzie a Prezesa zadaniem będzie koordynowanie.

pletnolog napisał
Cytat:
gdzie pozostali członkowie Zarządu?”. Jestem zaskoczony taką opinią, szczególnie z Twojej strony Zdzisławie. Na jakiej podstawie wyrażasz tak kategoryczne stwierdzenia? Czy ze Sławna tak dobrze widać jak pracuje Zarząd, czy też może polegasz bardziej na opinii innych, niż na zdaniu przyjaciół, którzy do tej pory Ciebie chyba nie zawiedli?

z tekstu wynika ,że należy prezesa wspomóc w jego działaniach i powinniśmy to zrobić wszyscy "niekoniecznie zasiadając w zarządzie" jak napisałem to w jednym z postów . Pomimo mojego stwierdzenia, że nie będę udzielał się w scisłych pracach Stowarzyszenia jestem gotów obecnie wspomóc Stowarzyszenie moim doświadczeniem o ile tak pomoc będzie potrzebna
I jeszcze jedno stwierdzenie czy "ze Sławna lepiej widać "jest krzywdzące dla Zdzisława który robi bardzo bardzo dużo dla polskiej wikliny a dyskusja na Forum nie jest prowadzona dla splendoru i oklasków wynika jedynie z troski o Polskie plecionkarstwo a każda dyskusja nawet ta Forumowa jest potrzebna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Duch Wikliniarki

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod postem p. Mieczysława! Co jak co ale pisać tym "tonem" do p. Zdzisława ???!!! Człowieka który przez to Forum i całokształt swojej działalności wykonuje tak ogromną pracę na rzecz Polskiej Wikliny ... W całej tej chęci udowodnienia że Zarząd bynajmniej nie spoczął na laurach widać że Pletneolog zupełnie nie zrozumiał przesłania p. Zdzisława. Pan Zdzisław ani nikt inny na tym Forum nie toczy tu wojny podjazdowej przeciwko Zarządowi a wręcz przeciwnie. Ludzie widzą i pamiętają że były rozmowy o stronie www i np. badaniach etnograficznych. Miało być - nie ma - naturalne że ludzie się zastanawiają "co, gdzie, jak i dlaczego?" . I chwała im za to że dochodzą do takich wniosków że "zarząd trzeba wspomóc" bo to naprawdę dobrze o nich świadczy!

Panie Andrzeju, z całym szacunkiem ale takimi postami można tylko podciąć skrzydła tym, którym się coś chce i którzy właśnie dostrzegli, że może gdyby włączyli się w żmudny proces pracy na rzecz Stowarzyszenia to Zarządowi byłoby łatwiej i więcej można by zdziałać. A czepianie się słówek nic nie wnosi. Tak samo jak odwoływanie się do rozmowy tel. z p. Zdzisławem (bo nikt z tu piszących nie jest w temacie). Osobiście nie oceniam i nie neguję pracy Zarządu bo nie widzę ani jej ani jej efektów (co jest naturalne dla kogoś kto nie zasiada w Zarządzie). Piszę natomiast (jak i pozostali tu zgromadzeni) o tym co widzę i mnie zastanawia albo (jak i pozostali tu zgromadzeni) podsuwam pomysły co i jak można by zrobić.

Co do pisania na Forum i mojej skromnej osoby: nie traktuję tego miejsca jako pola do anonimowej krytyki i jeśli będzie taka potrzeba swoje zdanie tu zawarte mogę wygłosić publicznie, niezależnie od tego jak liczne i przez kogo reprezentowane będzie audytorium.
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni popieram zdanie Mieczysława i pochwalić należy za gotowość w udzielaniu odpowiedzi szkoda że nie było Mieczysława na Walnym gdyż były plany co do jego osoby ale widzę że wszystko co najlepsze może być przed nim. A Zdzisław w sposób neutralny chce wesprzeć te działania i jego spostrzeżenia są trafne lub zmierzjące w dobrym kierunku to widać nawet ze Sławna a jak czegoś nie wie to sprawdza i upewnia się jak jest naprawdę.
Troska o to jest aż nadto wymowna i należy dziękować za to. To samo można powiedzieć o zdaniu Ducha Wikliniarki.
Czy można zapytać się skąd ten Pseudonim ? bo w zaświaty nie wierzę.
Poozdrawiam .
Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też w zaświaty nie wierzę Very Happy a nick "Duch wikliniarski" bardzo mi się podoba. To taka metafora do pozycji obserwatora. Oby ten duch, dobry duch, unosił się nad nami i nie opuszczał nas w swoich spostrzeżeniach. Very Happy Pozdrawiam "Ducha wikliniarskiego".
pletnolog

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie po raz pierwszy pokazaliście Państwo (piszę do autorów ostatnich postów), że wychodzicie z założenia, iż Wam wolno krytykować wszystko i wszystkich w imię wolności słowa i wszelkich swobód jakie gwarantuje konstytucja. Natomiast, jeśli tylko ktoś spoza Waszego grona ośmieli się wyrazić jakiekolwiek słowa krytyki pod Waszym adresem, czy jak w moim przypadku – zadać niewygodne pytania, odsądzacie go od czci i wiary. Czy ja też będę ostrzeżony zbanowaniem?
I pytanie do Ducha Wikliniarki w związku z postem - jakim według Pani tonem napisałem do Zdzisława, czy uważa Pani, że Go w jakiś sposób obraziłem? Czy Zdzisław z uwagi na swoje zasługi jest świętością, której nie wolno nawet zadać pytania na Forum??? (to pytanie również do mietas9). W „przesłaniu Zdzisława” nie było nic do rozumienia, padło tylko stwierdzenie pod adresem Zarządu, w związku z czym poprosiłem o wyjaśnienia.
Narzekaliście Państwo, że nikt z Zarządu nie chce wziąć udziału w dyskusji, a w momencie kiedy zabieram głos, w odpowiedzi słyszę, że czepiam się słówek i podcinam skrzydła „tym, którym się coś chce”, nie otrzymując tak naprawdę odpowiedzi na postawione pytania. To ma być rzeczowa i konstruktywna dyskusja? W ten sposób można zbyć każdego uczestnika Forum.
Czy nie sądzisz Zdzisławie, że miałem prawo oczekiwać od Ciebie ustosunkowania się do mojego postu, czy może uważasz, że zrobili to już za Ciebie Twoi przedmówcy. Tyle tylko, że ja do Ciebie kierowałem swoje pytania.
I jeszcze na koniec – mam coraz mniejszą ochotę do udziału w tego typu dyskusjach i do zaglądania w ogóle na to Forum, tym bardziej, że zostało ono, jak mi się wydawało, powołane do chyba nieco innych celów, związanych z popularyzacją wiedzy na temat wikliny i rzemiosła plecionkarskiego. Czy kogoś w Polsce, poza Nowym Tomyślem i okolicami, mogą interesować problemy grupy nowotomyskich plecionkarzy?, a wydaje mi się, że ten temat zdominował Forum.
Powrót do góry
pletnolog

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko uwaga do mietas9. Nie zacytował Pan akurat tego postu, którego fragmentu dotyczyła moja wypowiedź, a wygladał on tak:
"Ważne jest co napisała Duch Wikliniarski : Sprawy Stowarzyszenia i stosunek do Prezesa /pozostawionego, niestety bez jakiejkolwiek pomocy - gdzie pozostali członkowie Zarządu?/ powinien ulec zmianie, no chyba, ze Prezes nie chce przystać na zmiany. Poczekajmy na Zebranie."
Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo trudno polemizować w tym temacie.zwrócę tylko uwagę na jedno
pletnolog napisał
Cytat:
Czy kogoś w Polsce, poza Nowym Tomyślem i okolicami, mogą interesować problemy grupy nowotomyskich plecionkarzy?,

dla mnie jest to bardzo wymowne , jeżeli członek zarządu Ogolnopolskiego Stowarzyszenia branżowego w taki sposób wyraża się o srodowisku plecionkarzy nowotomyskich to nie ma się co dziwić że" To" tak wygląda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywołałeś mnie Andrzeju do tablicy. Oczywiste jest, ze nie czuje się urażony Twoimi sformułowaniami i dziękuje za rzeczową opinię. (jestem , jak Wiesz, otwarty na wszelką konstruktywną dyskusję) Pisząc swój post nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Chodziło mi o to, że wszelkie uwagi na działanie Stowarzyszenia, wyartykułowane na tym forum skupiają się na Prezesie. Oczekiwałem raczej na konstruktywną odpowiedź tak Prezesa jak i pozostałych członków Zarządu. Oczywistą sprawą jest, że Prezes jako kierujący organizacją powinien tu zająć stanowisko. Jeśli zaś nie zdecydował się, to przynajmniej ktoś w jego imieniu powinien się wypowiedzieć. Jeśli do tego nie doszło to znaczy, że potwierdzają się moje słowa, że wszystko spoczywa na jego barkach. Miejmy nadzieja, ze zebranie, które przewidziano na 20- kwietnia, wyjaśni wszelkie nieporozumienia i przyczyni się do uzdrowienia atmosfery. Andrzeju, jeśli Cię uraziłem, to przepraszam. Pozdrawiam
Uwaga! Posty pisane w tym temacie są udostępnione tylko zarejestrowanym uczestnikom forum.
pletnolog

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mietas9 - protestuję przeciwko dorabianiu fałszywej ideologii do moich wypowiedzi. To są ciosy poniżej pasa. Nie uważam żebym w jakikolwiek sposób uraził nowotomyskich plecionkarzy.Ludzie, którzy mnie znają i moją działalność na co dzień, wiedzą, że zawsze identyfikowałem się ze środowiskiem wikliniarzy i plecionkarzy, nie tylko nowotomyskich. Moja dotychczasowa praca i jej efekty są tego świadectwem. Jest mi bardzo przykro po przeczytaniu Pana postu.Uważam, że dokonał Pan nadużycia w interpretacji moich słów. Moja myśl była jasna i oczywista – problemy nowotomyskich plecionkarzy mogą być i są ważne dla tego środowiska, ale niekoniecznie już np. dla Rudnika czy innych regionów i środowisk wikliniarskich Polski, a Forum ma zasięg ogólnopolski. Pisałem „problemy nowotomyskich plecionkarzy”, a nie „problemy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy”.
Kończę już udział w tej dyskusji, bo widzę, że nie ma dobrej woli i chęci w ogóle podjęcia poruszonego przeze mnie tematu.
Dziękuję Zdzisławie za odpowiedź. Nie, nie czuję się urażony. Zresztą nie w tych kategoriach podchodzę do tego tematu.Chodziło mi tylko o wyjaśnienia. Tak na marginesie, to uważam, że nikomu nie wolno raczej wypowiadać się w imieniu Prezesa bez Jego upoważnienia.
Nie zamierzałem Ciebie w niczym urazić, jeśliby tak się jednak stało, to przepraszam.
Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to zrozumiałem, myślę że zgrały emocje i moje i pletnologa . Są mi bliskie sprawy plecionkarzy ich problemy jak związać koniec z końcem jak sobie radzić Jeżeli uraziłem t tej kwestii to przepraszam.Tak jak Zdzisław myślę .że o wielu sprawach będzie można podyskutawać na zebraniu
Powrót do góry
plecionka

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Cię Andrzeju[pletnolog] ,ale nie bardzo wiem do czego mamy się ustosunkować.

Przeczytalem cały wątek kilka razy i nadal nie rozumiem co masz na myśli mowiąc
Cytat:
Kończę już udział w tej dyskusji, bo widzę, że nie ma dobrej woli i chęci w ogóle podjęcia poruszonego przeze mnie tematu.

a tego to już wcale nie rozumiem
Cytat:
Natomiast, jeśli tylko ktoś spoza Waszego grona ośmieli się wyrazić jakiekolwiek słowa krytyki pod Waszym adresem, czy jak w moim przypadku – zadać niewygodne pytania, odsądzacie go od czci i wiary. Czy ja też będę ostrzeżony zbanowaniem?

Kto ,kogo ostrzegał banowaniem?
Jeśli o mnie chodzi nie ma niewygodnych pytań.
Śmiem zauważyć że co najmniej połowa tego wątku dotyczy raczej chęci pomocy i dyskusji nad sposobami jej udzielenia.
Ponadto to forum dla całej Polski a problemy nowotomyskich plecionkarzy są poruszane tylko w tym dziale.
Jeszcze jedno moim zdaniem brak strony internetowej to właśnie problem wszystkich członków stowarzyszenia ,a nie tych z Nowego Tomyśla Pozdrawiam

Z wikliny można wypleść wszystko ,ale nie wszystko warto.

Ostatnio zmieniony przez plecionka dnia Wto Mar 31, 2009 06:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Duch Wikliniarki

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że dużo się wydarzyło od czasu mojej ostatniej - przedpołudniowej bytności.

Panie Andrzeju [Pletnolog] - jeśli gdzieś uraziłam - przepraszam . Tego słowa nigdy za wiele. Nie miałam takich intencji. Osobiście bardzo się cieszę że jako członek zarządu zabiera Pan głos na forum. Co do poszczególnych wątków poruszonych w Pańskich ostatnich postach, pozwoli Pan, że odniosę się do ich w dniu jutrzejszym (na spokojnie), gdyż dosłownie padam ze zmęczenia. Teraz piszę na szybko żeby nikt z tu zaglądających nie odniósł mylnego wrażenia, że moje milczenie jest wynikiem lekceważenia.
Powrót do góry
Duch Wikliniarki

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Forumowicze!
Ze spokojem i z daleka od wszelkich negatywnych emocji, które z założenia są mi obce, prześledziłam ostatnie strony tego wątku. Śmiem twierdzić, i podkreślam tu subiektywizm moich poglądów, że powodem całego zamieszania są jakieś utrudnienia w wymianie informacji na temat bieżących prac zarządu, ich postępu, barier, przeszkód, etc. W wymianie informacji pomiędzy zarządem a członkami. Innymi słowy: członkowie nie wiedzą co robi zarząd, na jakim etapie są sprawy o których była mowa na ostatnim zjeździe, na jakie przeszkody zarząd natrafił, które wydłużyły bądź uniemożliwiły realizację, etc. Jeżeli się mylę (jest to prawdopodobne , tym bardziej że nie posiadam monopolu na rację), poproszę o sprostowanie.

Takie sprawy o których się dyskutowało to badania etnograficzne, strona www i z tego co się orientuję to chyba jeszcze klaster. Nie ma nic dziwnego że członkowie są zainteresowani co się dzieje z tymi tematami. I to naturalne że jak "miało być lecz na razie nie widać żeby było ani nie słychać na jakim jest etapie" to członkowie zaczynają dzielić się uwagami między sobą. Każda organizacja tak "działa" i osoby zarządzające powinny sobie z tego zdawać sprawę.

Jak pisałam w jednym z wcześniejszych postów sytuację może uzdrowić dialog. Członkowie mają prawo pytać i wiedzieć. Wszelkie argumenty w stylu "forum to nie miejsce do rozstrząsania (...) bo każdy ma do niego dostęp" moim skromnym zdaniem są nieuzasadnione, ba, wręcz infantylne. Formułując tę "ostrą" tezę przywołam przykład strony Urzędu Miasta Nowy Tomyśl, na której jest dział "zadaj pytanie do urzędu", gdzie internauci w dość bezpośredni sposób dzielą się swoimi bolączkami, bądź manifestują niezadowolenie. I jakoś nasze władze nie "chowają pod pierzynę" tego że ktoś się wścieka o to czy o tamto, a stają na wysokości zadania i na bieżąco udzielają odpowiedzi, wyjaśniając niezrozumiałe dla mieszkańców kwestie. W tym miejscu moje wyrazy szczególnego uznania i szacunku za odwagę i otwartość Urzędu. Tak trzymać!

Jak widać na w/w przykładzie rozmowy o rzeczach trudnych i niewygodnych na forum "nie gryzą" . Jeżeli ten przykład nadal nie przekonuje zarządu, to proponuję aby wspólnie zastanowić się nad innym wyjściem. Może lista mailingowa albo comiesięczny newsletter ??

A teraz precyzyjne odp. na pyt. p. Andrzeja [Pletnolog]. Na początek nadmienię jednak, że darzę Pana szacunkiem, nie podważam Pańskich zasług dla Stowarzyszenia i Polskiej Wikliny, nie jest moją intencją Pana obrazić ani zniechęcić do Forum. Jeśli tak mnie Pan odebrał - to błędna interpretacja. Jeśli źle się wyraziłam - raz jeszcze przepraszam.

1.
Cytat:
jakim według Pani tonem napisałem do Zdzisława
- moim zdaniem
Cytat:
Czy ze Sławna tak dobrze widać jak pracuje Zarząd
oraz
Cytat:
Ale pewnie lepiej wygłaszać takie przemyślenia na Forum, bo mają wtedy większy oddźwięk
zabrzmiało cynicznie.

2.
Cytat:
czy uważa Pani, że Go w jakiś sposób obraziłem?
- najważniejsze że P. Zdzisław nie czuje się obrażony, ani Pan, Panie Andrzeju nie czuje się obrażony na P. Zdzisława.

3.
Cytat:
Czy Zdzisław z uwagi na swoje zasługi jest świętością, której nie wolno nawet zadać pytania na Forum?
- nikt z nas nie jest świętością. Nie mam nic przeciwko zadawaniu pytań ale jestem wyczulona na formę. Tę samą treść można przekazać na kilka sposobów, za pomocą innych słów.

4.
Cytat:
w momencie kiedy zabieram głos, w odpowiedzi słyszę, że czepiam się słówek i podcinam skrzydła „tym, którym się coś chce”, nie otrzymując tak naprawdę odpowiedzi na postawione pytania.
- nie miałam intencji Pana zbywać, cieszę się że zabiera Pan głos i mam nadzieję że w dalszym ciągu będzie Pan to robił. Napisałam o czepianiu się słówek, bo na ponad 4 strony tematu Pan wychwytuje akurat to 1 zdanie, do którego się ustosunkowuje. A do pozostałych nie. A do tego pisze Pan że rościmy sobie prawo do permanentnej krytyki, gdzie tu większość postów to wymiana porad co by tu zrobić żeby było lepiej. Za to było zdanie w stylu: "krytykować każdy potrafi, więc lepiej weźmy się do roboty i pomóżmy zarządowi".

Bardzo by mi zależało żeby obie strony zrozumiały w końcu że grają do jednej bramki oraz chcą i powinny sobie pomagać, więc takie upatrywanie się i doszukiwanie krytyki nie posuwa dyskusji do przodu.

Potrafię Pana jednak Panie Andrzeju zrozumieć, że pracując ciężko na rzecz Polskiej Wikliny i Stowarzyszenia miało Panu prawo zrobić się przykro czytając "gdzie pozostali członkowie zarządu?" . Ale chyba bardziej by dyskusję pchnęło do przodu gdyby zamiast 'czy tak dobrze widać ze Sławna" napisać coś więcej o przebiegu prac zarządu. Dokładnie tak samo jak zrobił Pan pisząc w temacie o badaniach etnograficznych. I to była moim zdaniem konstruktywna dyskusja.

A teraz zamiast dyskutować tu o tego typu rzeczach to my się przegadujemy o co komu chodziło jak napisał że ...

Dobranoc / kali nichta Wink
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 22:36    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Skocz do: