Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co dalej ze Stowarzyszeniem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Duch Wikliniarki
Praktykant / wyplata gimę

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS Całe szczęscie że niebawem zjazd i wszystko zostanie wyjaśnione.

Btw., czy on jest dla wszystkich chętnych, wszystkich członków czy tylko dla tych wybranych, którzy dostaną pisemne zaproszenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 22:45    Temat postu:

Powrót do góry
pletnolog

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Paulino
Dziękuję za ustosunkowanie się do mojego postu. Nie uważam się za kogoś, kto ma szczególne zasługi dla Stowarzyszenia i Polskiej Wikliny, po prostu wykonuję codziennie swoją pracę najlepiej jak potrafię, sprawia mi to satysfakcję i cieszę się z tego co udało mi się przez te lata zrobić. Nie jestem też przesadnie przewrażliwiony na punkcie swojej osoby. Buntuję się jedynie niekiedy przeciwko pochopnie wysuwanym, nieuzasadnionym opiniom. Dlatego też pewnie „czepiałem się” akurat tego 1 zdania, ponieważ nie ukrywam, że mnie zaskoczyło, tym bardziej, że opinia w nim zawarta została wyrażona przez Zdzisława. Co do tonu mojej wypowiedzi, to istotnym tutaj jest fakt, że Zdzisława znam od lat..., chyba najdłużej ze wszystkich piszących na tym Forum, poczytuję to sobie za zaszczyt i w związku z tym, wiem na ile mogę sobie pozwolić we wszelkich polemikach z Nim. Jest to kwestią wzajemnego zaufania – ja czytając post Zdzisława miałem pewność, że jego treść nie jest podyktowana chęcią urażenia mnie i myślę, że podobnie został odebrany przez Zdzisława post pisany przeze mnie. Dlatego też uważam, że niepotrzebne w tej sytuacji jest czyjekolwiek wstawiennictwo za Zdzisławem, bo żadne normy nie zostały tutaj naruszone, co zresztą obaj potwierdziliśmy. Mówiąc inaczej, proszę wybaczyć, ale my dwaj nie potrzebujemy mediatorów w prowadzonej przez nas dyskusji.
W pełni się zgadzam z Pani opinią, że „tę samą treść można przekazać na kilka sposobów, za pomocą innych słów”. To ważna i przydatna cecha, jeśli jest się wyczulonym na formę tego co się pisze i mówi. Ponieważ poruszyła Pani ten temat i przy okazji przeanalizowała Pani dość szczegółowo moje sformułowania, ja pozwolę sobie zacytować fragment jednego z Pani poprzednich postów, w którym zwraca się Pani do plecionkarzy, w kontekście nie podjęcia jak dotąd przez Stowarzyszenie, współpracy w projekcie „Plecionkarskim szlakiem Wisły”:

„Btw, jeśli mi wolno, to pozwolę sobie zasugerować, że warto by było zastanowić się co teraz zrobić, żeby w projekcie nie zabrakło miejsca dla Stowarzyszenia.
No, chyba że faktycznie tak jesteście zmęczeni tym ciągłym wymyślaniem Pawlaka, że czas odpocząć i w końcu móc w spokoju napić się piwka na jarmarku // Ale skoro tak, to po co w ogóle zaczynaliście ten temat???”

Czy nie uważa Pani, że przedstawianie miejscowego środowiska plecionkarzy, jako tych, którzy nie mają ochoty na podejmowanie nowych inicjatyw i tak naprawdę, to marzą tylko o tym, żeby „w spokoju napić się piwka na jarmarku”, może być obraźliwe i niezwykle krzywdzące dla tego środowiska, tym bardziej, że powstanie Kosza i wszystkich innych przedsięwzięć Stowarzyszenia jest także ICH sukcesem?
Pozdrawiam serdecznie Panią i wszystkich piszących tutaj.
Powrót do góry
Andrzej
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile można ustosunkować się do stwierdzenia Pletnologa Cytuje:

Czy nie uważa Pani, że przedstawianie miejscowego środowiska plecionkarzy, jako tych, którzy nie mają ochoty na podejmowanie nowych inicjatyw i tak naprawdę, to marzą tylko o tym, żeby „w spokoju napić się piwka na jarmarku”,

To sam słyszałem jak p. Basia , Wioleta czy sam p. Prezes marzą o tym że
chcieliby przyjś na Jarmark i napić się właśnie Piwa a nie ganiać ,to tu ,to tam
bo konkurs a tu Gala i tyle na głowie, .... itp. chyba że coś się zmieniło od tego czasu .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Duch Wikliniarki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Andrzeju [Pletnolog],
jest mi niezmiernie miło, że zechciał Pan ustosunkować się do mojej ostatniej wypowiedzi. Zgodzę się, że zdanie które Pan przytacza stawia środowisko nowotomyskich plecionkarzy, słynących z uczestnictwa w realizacji genialnych i spektakularnych projektów, w dość dziwnym świetle. I nigdy w życiu nie wpadłabym na to, żeby coś takiego im przypisać.

Nie wie Pan jednak jednego. A to zupełnie zmienia postać rzeczy.

(...)

I tylko dlatego pozwoliłam sobie je przytoczyć w kontekście badań etnograficznych. Z jednej bowiem strony byłoby szkoda żeby w tym projekcie zabrakło Stowarzyszenia, z drugiej jeżeli ludzie faktycznie są zmęczeni (każdy ma do tego prawo), to może jednak należy zwolnić. Odczekać, zregenerować siły, zatęsknić za starymi czasami i znów ruszyć pełną parą. Albo ustalić: kto na razie ma dosyć a kto nie i mógłby aktywnie włączyć się w prace.

Ale znów twierdzę, że powinno to być tematem szczerej i otwartej rozmowy. Sądziłam, że przywołanie owego wątku zmęczenia doprowadzi do konfrontacji i pozwoli na wyjaśnienie czy faktycznie tak jest i należy zwolnić, czy wcale nie - więc "cała naprzód".

A podsumowując sam Festiwal, śmiem twierdzić że to jednak dobrze, że się odbył i że miało to miejsce w 2008 roku (a nie np. w 2009). W jego trakcie miałam okazję rozmawiać z uczestnikami z zza granicy, a w Lichtenfels dodatkowo także z tymi, którzy z różnych przyczyn na przyjazd do Nowego Tomyśla się nie zdecydowali. Ich opinie utwierdzają mnie w przekonaniu, że mimo tego ogromnego wysiłku i nakładu prac jednak było warto.

Odwołując się jeszcze do początku Pańskiego postu, trudno mi się zgodzić ze zdaniem:
Cytat:
Nie uważam się za kogoś, kto ma szczególne zasługi dla Stowarzyszenia i Polskiej Wikliny

Przecież kieruje Pan Naszą Wikliniarską Placówką Muzealną, w której na dodatek odbywają się plenery! A lubiąc swoją pracę i wykonując ją najlepiej jak się potrafi "nie mieć szczególnych zasług" jest prawie niemożliwe. To ogromne szczęście, że Naszym Muzeum opiekuje się człowiek, który robi to z pasją. Bardzo sobie cenię takich ludzi!

Czy jako Miłośnik Polskiej Wikliny zgodzi się Pan, abym jako jej Miłośniczka zgłaszała swoje pomysły i sugestie nt co można by zrobić / wprowadzić / zorganizować, etc? Nie śmiem podważać ani wchodzić Panu w kompetencje, ale może taka wymiana myśli mogłaby zaowocować różnymi ciekawymi rozwiązaniami, które przyniosą pożytek całemu środowisku?

Z wyrazami szacunku i sympatii,
Paulina M.

Ostatnio zmieniony przez Duch Wikliniarki dnia Wto Kwi 14, 2009 21:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 07:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafil(Prezes Stowarzyszenia)napisał

Cytat:
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 02:00
Drogi Macieju Pawlaku(Plecionka) oraz Mieczysławie Rybarczyk(mietas9),na te i wszystkie inne pytania odpowiem wam na zebraniu przed świętami!!!Zaproszenie w drodze!Z poważaniem Rafał Górczyński

jest wtorek 8 kwietnia trzy dni do świąt .
zaproszenia ,nie ma .Myślę , że nie będzie .
Chyba że mnie pominięto lub poczta nie dostarczyła .
Przydała by się jakaś informacja na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 00:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Panie Mieczysławie zaproszenia zostały wysłane przed świętami,jest Pan oczywiście zaproszony,spotkanie odbędzie 20 kwietnia-termin ten najlepiej pasował ze względu na lokal w N.O.K,ale gdyby były jakieś problemy to proszę o kontakt 504 038 087.

Ostatnio zmieniony przez Rafil dnia Wto Kwi 14, 2009 01:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 01:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Paulino oraz Szanowny Andrzeju muszę powiedzieć,że zaskakuje mnie wasze poczucie humoru!!!Musze powiedzieć że obraz w jakim nas przedstawiacie jest daleki od prawdy,ponieważ żaden członek zarządu oraz członek stowarzyszenia nie jest zmęczony swoją pracą czy tempem organizowanych imprez.Obecnie pracujemy nad trzema projektami na 2009 rok(poinformujemy wszystkich o szczegółach 20 kwietnia).Odnoszę wrażenie że osoby które się zmęczyły właśnie odchodzą!?!Mając do nas żal o bierność i brak zaangażowania.Niedocenianie naszej pracy społecznej jest niesprawiedliwe i nieuczciwe,ponieważ każdy z nas ma swoją cegiełkę w tym co powstało,zostało zbudowane.Powody są proste takiego postępowania wobec nas-"Swoje EGO",nie pozwalające uczestniczyć normalnie w danej społeczności. Działając w grupie zrobiliśmy wiele i zrobimy jeszcze więcej,ale są tacy co nie potrafią działać w ten sposób.Środowisko nasze jest na tyle silne,że przeżyje taką stratę i nadal będzie działać na rzecz wikliniarstwa i plecionkarstwa, bo jest to nasza wspólna sprawa!.Żaden z nas nikogo nie zmusza i nie zmuszał do odejścia,ale czy nie jest tak że jedni odchodzą a drudzy przychodzą ,taka po prostu jest kolej rzeczy.Zapewniam was drodzy przyjaciele że na jarmarku z przyjemnością napije się z wami piwa,ale wcześniej będziemy musieli popracować!!! Smile Smile Pozdrowienia Rafał Górczyński www.plecionkarze.pl
Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 06:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz wygląda to normalnie
Prezes przekazał informację. działa strona stowarzyszenia i tak powinno być
Na stronie Firmy uruchomiłem link do tej strony

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 07:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo!My też zamieścimy link Pana firmy na stronie www.plecionkarze.pl Pozdrawiam!
Powrót do góry
Duch Wikliniarki

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Rafale! Tak jak nigdy nie ukradłam choćby cukierka ze sklepu, tak nigdy nie napisałam na forum rzeczy wyssanej z palca. Za to tam gdzie piszę o swoich odczuciach - staram się podkreślać subiektywizm poglądów, dając tym samym wyraz tego, że nie roszczę sobie monopolu na rację. Wkładanie ludziom w usta słów których nigdy nie wypowiedzieli byłoby z mojej strony głupotą, którą polskie prawodawstwo określa mianem pomówienia i w skrajnych przypadkach karze za nie słono płacić. Nie było moim zamysłem wyciąganie tego wątku na światło dzienne. Z perspektywy czasu przyznaję, że jak dzieciak dałam się sprowokować p. Andrzejowi - Pletnologowi broniąc własnego honoru człowieka prawdomównego i mając ku temu przesłanki - bo to co słyszałam, to jednak słyszałam.

Na dowód jednak, że nie mam zamiaru "wytaczać ciężkiej artylerii" kasuję fragment posta nt powodów dla których napisałam to co napisałam. Jutro lub pojutrze napiszę także o kilku innych sprawach, ale to już na PW. Podkreślam, że piszę tu bo dobrze życzę temu środowisku i jak mogę pomóc radą - robię to. Nie znam się na wyplataniu - i w tych tematach głosu nie zabieram. ALe jako wymagający klient śmiem twierdzić, że parę rzeczy mogę podpowiedzieć. A że jestem bezpośrednia - dla mnie to zaleta, choć dla wielu niewygodna. Uważam że na tematy niewygodne trzeba rozmawiać szczerze i otwarcie, bo tylko to pomoże wszystkim stronom zrozumieć "o co temu drugiemu come on" .

Niezmiernie się cieszę, że koniec końców rzecz nad którą tu debatujemy jest NIEAKTUALNA, bo jak powiedziałeś nikt nie jest zmęczony, a ponadto pracujecie nad 3 projektami.

Czy będziesz tak miły i po 20.04 uchylisz mi rąbka tajemnicy? Bo wprawdzie moja obecność tego dnia nie jest przewidziana (to zrozumiałe, nie mam o to żalu, szanuję, akceptuję) , to jak widzisz interesuję się tym co w trawie piszczy Wink
Powrót do góry
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.Cieszę się, ze sprawy zaczynają iść w dobrym kierunku. Strona mi się podoba. Proszę o link naszego forum. Niestety, czas mnie pogania i nie mogę dłużnej się rozpisywać. Wyjeżdżam ponownie na parę dni i po powrocie pewnie więcej napiszę. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
pletnolog

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani Paulino
Odnosząc się do Pani stwierdzenia:
"Z perspektywy czasu przyznaję, że jak dzieciak dałam się sprowokować p. Andrzejowi - Pletnologowi broniąc własnego honoru człowieka prawdomównego i mając ku temu przesłanki - bo to co słyszałam, to jednak słyszałam",
pragnę zapewnić, że nie było moim zamiarem prowokowanie Pani moim ostatnim postem do wypowiedzi, którą ostatecznie zdecydowała się Pani usunąć ze swojego postu. Nie widzę siebie na tym Forum, jako kogoś, kto wdaje się w nie kończące się polemiki, prowokuje innych i ciągnie za język. Jedynym moim celem było ustosunkowanie się do zwróconej mi wcześniej przez Panią uwagi, na temat różnych sposobów przekazywania tej sam treści i dbałości o formę tego co się pisze, w kontekście moich pytań do Zdzisława (kesawk).
Poza tym, pisze Pani:
„Nie było moim zamysłem wyciąganie tego wątku na światło dzienne”.
W takim razie, proszę wybaczyć, ale samo ciśnie się na usta pytanie – po co było kierować do nowotomyskich plecionkarzy uwagi, których nie chcę po raz kolejny cytować, stawiające to środowisko, jak sama Pani przyznaje „w dość dziwnym świetle”. Pisząc takie słowa, powinna Pani liczyć się z tym, że ktoś zapyta – na jakiej podstawie wyrażane są tego typu przypuszczenia na temat stosunku plecionkarzy do nowych inicjatyw w ramach Stowarzyszenia i co do ich (plecionkarzy) rzeczywistych pragnień?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Petro_1

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ze Pan Andrzej Pawlak, kończy swoją aktywnośc wikliniarską.
Dziś czytałem w Głosie Wielkopolskim pod tytułem Ambasador Polskiej Wikliny,a tam zdjecie przedstawiające Pana Andrzeja w Igloo. Opowiada w tym artykule ze wikliniarstwa zaczął się uczyć w wieku 25 lat, a zawodu jest ślusarz.Ja zacząłem w wieku 16 lat,w szkole zawodowej,dziś mam 25 lat. Smile Reszte dowiecie się czytając go Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petro muszę powiedzieć,że jak napisałeś o tych latach pracy w plecionkarstwie,to sam policzyłem lata które poświeciłem temu zawodowi.Jestem z zawodu ekonomistą ,ale od dziecka zajmowałem się wyłącznie wikliną,i naprawdę zawód plecionkarza potrafi wciągnąć !!! Poświęciłem Wikliniarstwu kawał życia i tak nadal zostanie... Smile
Powrót do góry
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Drogi Petro1 od dzisiaj jesteś członkiem stowarzyszenia Smile Gratuluję!!!Pozdrawiam Rafał Górczyński
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 22:33    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6
Skocz do: