Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strona Stowarzyszenia
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 00:10    Temat postu: Strona Stowarzyszenia Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na stronę www.plecionkarze.pl ,jest to oficjalna strona Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich.Strona ruszyła w sobotę 11 kwietnia i jest cały czas uzupełniana,więc liczę na waszą pomoc!?! Smile Forum ruszy po 20 kwietnia.Serdecznie zapraszam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 00:10    Temat postu:

Powrót do góry
Duch Wikliniarki
Praktykant / wyplata gimę
Praktykant / wyplata gimę

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GRATULUJĘ! JEST ŚWIETNA!!!

Bardzo estetyczna, lekka, zachęcająca do czytania. Jestem na TAK Smile

Rafil, czemu nam nie powiedziałeś na forum że sytuacja jest pod kontrolą, dobrze wiesz, że martwiliśmy się o losy tej strony oraz domen?! Jedno zdanie: "poczekajcie, niespodzianka wisi w powietrzu" załatwiłoby sprawę i na pewno nie popsułoby rzeczonej NIESPODZIANKI (bardzo miłej z resztą).

Jest mi niezmiernie miło, że nasza praca i wysiłki spotkały się z Twoją aprobatą . A wiesz czym sprawiłeś mi szczególną radość? Tym, że w końcu jawnie i oficjalnie dziękuje się Rafałowi Węgierkiewiczowi. I za ten gest ja Tobie BARDZO DZIĘKUJĘ!

Widzę że twórcy strony również spodobała się wiklinowa forma "Kobieta i mężczyzna", projektu p. Adriany Zych, wykonana przez nią wespół z p. Januszem Witczakiem. Prawda że fotogeniczna? Smile

A teraz apel do wszystkich: KONIECZNIE JAK NAJCZĘŚCIEJ WCHODŹCIE NA TĘ STRONĘ! Nie znam się dokładnie na pozycjonowaniu, ale wiem że liczba odwiedzających z unikalnym IP jest jednym z elementów mających wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach. Poproszę więc o konsultację z informatykiem: czy już mamy klikać, czy dopiero jak google zaindeksują stronę?

Chętnie się włączę w pomoc przy stronie - o ile tylko obowiązki zawodowe mi na to pozwolą. Mam kilka pomysłów ale na razie cicho sza, wolę najpierw zrobić, a potem ogłosić, gdyż żyję w totalnym niedoczasie.

Tymczasem kolejny apel: KOCHANI, POSZUKAJCIE WYCINKÓW PRASOWYCH! Zwłaszcza tych archiwalnych, np. z czasów kosza, muszli, deptaku, festiwalu. Tego była cała masa! Uwierzcie, że to się przyda np. kiedy będziecie szukać sponsorów i patronów medialnych kolejnych przedsięwzięć.

Kilka sugestii co do przygotowania pod pozycjonowanie - proszę informatyka o uprzednie zweryfikowanie czy to ma sens i poprawi wynik w google - powtarzam - nie jestem w tej dziedzinie "alfą i omegą" ale jak podsłyszę gdzieś coś co może pomóc to się chętnie podzielę:
- dodanie w sekcji <meta name="keywords" ... > nazwy stowarzyszenia
- rozbudowanie sekcji <title> o nazwę stowarzyszenia (tak żeby składała się z dwóch członów: jednym zawsze byłaby nazwa stowarzyszenia a drugim nazwa aktualnie oglądanej zakładki
- rozbudowanie sekcji <meta name o nastepujące pozycje:
<meta name="robots" content="index,follow,all" />
<meta name="revisit-after" content="4 days" />
<meta name="description" content=" (...) tu wpisujemy kawałek tekstu ze str. głównej + słowa klucze
<meta name="abstract" content=" tu wpisujemy j.w.
<meta name="generator" content=" to samo co w keywords
<meta name="autor" content=" j.w.

To co wkleiłam powyżej jest "żywcem wzięte" ze źródła pierwszej strony którą współtworzyłam. Nieźle wtedy suszyłam głowę o max starań pod kątem pozycjonowania więc pewnie dlatego tyle tego jest.

A teraz czego na stronie mi brakuje (piszę to pod tym kątem żeby strona stowarzyszenia mogła posłużyć do promocji Waszej codziennej pracy i wyrobów):
- info o członkach stowarzyszenia - personalnie: czym się na co dzień zajmują, kto się w czym specjalizuje , a tym samym co z tej wikliny można wyplatać. Chodzi o to, żeby ludzie spoza branży - czytaj potencjalni klienci - oglądając tę stronę mieli jasny przekaz: "Co ja mogę mieć z wikliny? Co mogę wstawić sobie do domu a co do ogrodu? Do kogo się zwrócić? - bo wiadomo że jak po koszyk to do kogoś innego niż po płot albo po rzeźbę"
- koniecznie dobre foty Waszych wyrobów - takie żeby po ich obejrzeniu człowiek zapragnął mieć u siebie takie wiklinowe cacuszka (szczególnie ważne są tu odp. światło, kompozycja kadru i otoczenie) - mogę trochę podpowiedzieć jak to zrobić i na co zwrócić uwagę - o ile będzie wola (i nie tu i teraz bo się zapiszę na śmierć).

Te inform. o członkach stowarzyszenia na oficjalnej www to także korzyść dodana z przynależności do tej organizacji oraz element działania na rzecz promocji Waszej wytwórczości .

Temat jest złożony, o ile będzie wola żeby uwzględnić powyższą sugestię trzeba się będzie zastanowić jak sensownie pogrupować informacje, żeby nie zrobił się jeden wielki "misz masz".

A tymczasem raz jeszcze GRATULUJĘ!
Powrót do góry
Petro_1
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo łądna strona stowarzyszenia, taka zdyscyplinowana i mająca świetną dykcję wizualną, głosową, jednym słowem cool.
Mijają własnie 2 tygodnie odkąd wysłałem swoje deklaracje do Stowarzyszenia Wikliniarzy Polskich w Nowym Tomyślu w celu przyjęcia mnie do tej organizacji, najpierw e-mail do Pana Rafała, a potem już listownie.Jeszcze odpowiedź nie nadeszła, może ktoś wie jak długo trzeba czekać na odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja tzn. na posiedzeniu zarządu.bardzo mnie pan ucieszył decyzją przystąpienia do Stowarzyszenia.Dziękuję za opinię o stronie,już nie długo i tam ruszy forum więc zapraszam. Smile
O stronie pojawiła się także informacja w Radiu Merkury.jestem mile zaskoczony.

http://www.radiomerkury.pl/index.php?art=33222&event=comment
Powrót do góry
śróba

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 01:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to „nowe forum” stowarzyszenia jest nie potrzebne. I umrze śmiecia naturalna tak jak forum z Rudnik nad Sanem. KESAWK robi świetną robotę i to z nie niemałym trudem, tworząc to forum. Zgromadził, zjednoczył i napawa radością plecenia dużą grupę ludzi, w tym" członków stowarzyszenia". Mniemam, że pozostaniemy mu wierni i nie zaprzepaścimy tego wspaniałego dorobku!!! Przypominam, że w czasach (niedawnych), gdy stowarzyszenie nawet strony nie miało, Zdzisław momentalnie udostępnił dla "WAS" swoje forum. Może PREZES to jeszcze przemyśli?
Po co tworzyć coś co jest z góry skazane na porażkę.

Pozdrawiam Marcin Makaś – PRACOWNIE KARKONOSKIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Petro_1

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, czekam cały czas na wiadomość od zarządu na temat przystąpienia do członkostwa. Dziękuje Rafil.
Powrót do góry
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi kolego "Śróba",strona stowarzyszenia nie działała od około 7 miesięcy,faktem jest , że Zdzisław zrobił kawał dobrej roboty udostępniając nam swoje forum i pozwolił naszym członkom na bieżąco informować o działalności stowarzyszenia.Powstała jednak strona www.plecionkarze.pl ,którą tak wszyscy długo oczekiwali,a każda prawidłowo prowadzona strona www powinna mieć własne forum.Na naszym forum chcemy bieżąco informować naszych członków(i nie tylko)o działalności zarządu stowarzyszenia ,zamieszczać tam sprawozdania,uchwały,propozycje prac poddane dyskusji forum plecionkarzy i wikliniarzy itp.Muszę powiedzieć,że twoja opinia jest trochę przedwczesna , ponieważ nie mamy zamiaru z nikim konkurować ,a ja osobiście postaram się nadal uczestniczyć w forum Wiklina Polska.Dziękuje!Rafał Górczyński
Powrót do góry
śróba

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie, że powstała strona, podoba mi się. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać. Ale jak tak sobie czytam posty tutaj to mam niezły ubaw. Z niecierpliwością czekam na relacje z najbliższego zebrania.

To w końcu będzie Pan tu pisał czy nie?
cytuje fragment drugiego Pańskiego postu (22.03.09) jaki tu Pan napisał:
..... Drodzy koledzy moim zadaniem jest dbanie o wizerunek Stowarzyszenia którego jesteśmy twórcami,więc postanowiłem na forum już nie zabierać głosu!!!....

a w dziewiątym poście dziś Pan pisze „ .... a ja osobiście postaram się nadal uczestniczyć w forum Wiklina Polska.Dziękuje!Rafał Górczyński”

pozdrawiam konstruktywnych i owocnych obrad życzę.
Powrót do góry
Rafil
Bywalec / sortuje pręty
Bywalec / sortuje pręty

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zgoda!Ale mam na myśli tylko tematy związane ze Stowarzyszeniem,dokładnie mi chodzi o jego sprawy wewnętrzne ! A na temat plecionkarstwa zamierzam nadal pisać. Smile
Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śruba napisał
Cytat:
Myślę, że to „nowe forum” stowarzyszenia jest nie potrzebne. I umrze śmiecia naturalna tak jak forum z Rudnik nad Sanem.

Z kolei Rafil napisał 19 .04
Cytat:
Powstała jednak strona www.plecionkarze.pl ,którą tak wszyscy długo oczekiwali,a każda prawidłowo prowadzona strona www powinna mieć własne forum.Na naszym forum chcemy bieżąco informować naszych członków(i nie tylko)o działalności zarządu stowarzyszenia ,zamieszczać tam sprawozdania,uchwały,propozycje prac poddane dyskusji forum plecionkarzy i wikliniarzy itp.Muszę powiedzieć,że twoja opinia jest trochę przedwczesna , ponieważ nie mamy zamiaru z nikim konkurować ,a ja osobiście postaram się nadal uczestniczyć w forum Wiklina Polska.Dziękuje!Rafał Górczyński

Czytam to wszystko i zastanawiam sie dlaczego tak jest że coś się deklaruje .tworzy się i potem to i tak nie działa.
Pewnie "śruba" ma rację bo mimo uruchomienia Forum plecionkarzy poza rejestracją nic się tam nie dzieje gdyż nie ma żadnych postów a jak niema to również nie ma członków zarejestrowanych (obecnie jest ich 5-ciu) bo nie ma gdzie dyskutować.
Jest strona stowarzyszenia a o terminie walnego zebrania informacje przekazuje tu na forum Andrzej pytanie dlaczego takiej informacji niema na stronie stowarzyszenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzegorz Maląg

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że strona plecionkarze.pl nie jest na bieżąco uzupełniana.
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no szkoda. Prezes zobowiązał się do jej prowadzenia Sad
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie rozumiem dlaczego nie publikowane są .zadne informacje
ostatnie wrzesień 2009
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Petro_1

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie www.plecionkarze.pl nie ma aktualnośći bieżących ?
To świadczy tylko o jednym.
Zarząd tylko bierze siano od członków stowarzyszenia, 10 zł miesięcznie a to jest niemało patrząc na dziesiejsze pensje biednych polaków takich jak ja.Ja już nie płące. Działam na własną rękę.
Wszędzie tak jest, robotnicy niedostają nigdy podwyżek a zarząd,kierownictwo co chwila bejmy sobie przyznaje coraz większe.
Taka prawda, w takim kraju żyjemy. Sad
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petro_1
Nie za daleko sie posunołeś z tymi " BEJMAMI " ???
60 członków x 10zl a do tego płaci tylko 20.os - bez komentarza
Wszyscy pracują spłecznie lub za własne pięniądze twoje stwierdzenie jest nie etyczne i nie smaczne Poprosze by sie zajeto twym problem polegajacym jak twierdzisz cyt. " wszędzie tak jest .
Natomiast zgadzam się z tobą że strona www.plecionkarze.pl mogła by być uzupełniana o bieżące informacje a jest tego troche i ubolewam nad tym i nie tylko. - Wdocznie sa przyczyny które chwilowo maja wpływ na to, mam taka nadzieje.
Proponuje zmienić osobę która tego sie podejmie I POPROWADZI STRONE
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 18:22    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: