Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jarmark Chmielo Wikliniarski 2009

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 07:07    Temat postu: Jarmark Chmielo Wikliniarski 2009 Odpowiedz z cytatem

W dniach 28-30.08.2009 odędzie się doroczny Jarmark Chmielo Wikliniarski 2009. na którym odbędzie się Jubileusz 5-cio lecia Naszego Stowarzyszenia .
29 sierpnia od 9-tej Ogólnopolski Konkurs Plecionkarski
30 sierpnia o 17 tej Uroczysta Gala z okazji tego jubileuszu.
Ja dostałem Zaproszenie .
Natomiast nie ma o tym fakcie żadnej informacji na stronie Stowarzyszenia.
Myślę ,że takie zaproszenia członkowie otrzymali w końcu to 5-ciolecie.
Pozdrawiam i do zobaczenia w Nowym Tomyślu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 07:07    Temat postu:

Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 11:44    Temat postu: po jarmarku 2009 Odpowiedz z cytatem

kilka refleksji z jarmarku 2009
Jarmark jak zwykle bardzo udany i z rozmachem.
Na 5-cio lecie Stowarzyszenia otrzymaliśmy(oczywiście ci co byli obecni) podziękowania za kosz 2006
.
Co sie tyczy konkursu to dotychczas odbywał się przed stoiskami ,w ty roku odbył się na terenie muzeum Chmielarstwa i wikliniarstwa,czy to pomysł dobry nie wiem .większa oglądalność była przed sceną i stoiskami z wikliną
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pletnolog
Praktykant / wyplata gimę

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ogólnopolski Konkurs Plecionkarski odbył się na terenie Muzeum, ponieważ takie życzenie wyraziła większość jego uczestników. Nikt tutaj nikogo na siłę nie ciągnął. Myślę, że klimat JEDYNEGO w Polsce takiego Muzeum, sprzyja organizacji w jego sąsiedztwie takich przedsięwzięć, na zasadzie „gdzie jak nie tutaj”. Również po zakończonej rywalizacji, uczestnicy potwierdzili trafność pomysłu organizacji tutaj konkursu, podkreślając lepsze warunki w tym miejscu do pracy, możliwość skupienia nad realizacją wyplatanej formy. Poza tym konkurs ten nie jest przedsięwzięciem obcym dla Muzeum, jako kierownik tej placówki, od 1993 roku uczestniczę w pracach jury konkursu, dlatego też nie jest mi obojętnym, jak dalej będzie wyglądała jego przyszłość.
Jarmark Chmielo-Wikliniarski jest imprezą rozwijającą się z roku na rok, nie da się w nieskończoność upychać wszystkiego pod sceną, gdzie panuje tłok i potworny hałas – czy jest to atmosfera sprzyjająca twórczemu wyplataniu? Dlaczego na terenie Muzeum można zorganizować bankiet na rozpoczęcie Jarmarku, czy z okazji 5-lecia Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy, a konkursu plecionkarskiego już nie?
A co się tyczy oglądalności? Ile od poprzedniej lokalizacji odsunął się konkurs - 50, 100 metrów? Wystarczyłoby, gdyby prowadzący imprezę ze sceny, od czasu do czasu wspomniał o nowym miejscu realizacji konkursu. W poprzednich latach, jakoś nie brakowało informacji o tym, że konkurs właśnie się odbywa. W tym roku było inaczej, przynajmniej ja nie słyszałem takiej zapowiedzi. Szkoda, minus dla organizatorów Jarmarku. Kto mógł na tym stracić? Oczywiście ludzie, którzy przyjechali nierzadko z daleka, zobaczyć coś ciekawego na Jarmarku. Chociaż w moim odczuciu widzów nie brakowało. Ci najbardziej zainteresowani siadali przy ławostołach (bo taką możliwość tutaj mieli) i przez dłuższy czas, w miarę kameralnej atmosferze, obserwowali wyplatających uczestników, podchodzili nawet do nich, rozmawiali, zadawali pytania, robili zdjęcia. Myślę, że o to też w konkursie chodzi i takie warunki trzeba jednej i drugiej stronie zapewnić.
Pozdrawiam
Andrzej Chwaliński
Aha, przy okazji, nasze Muzeum ma w nazwie: Wikliniarstwa i Chmielarstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koszyk
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Koledzy:

Trudno nie zabrać głosu,w sprawie miejsca odbycia się ostatniego konkursu.
Jako jeden z jego uczestników obiema dłońmi podpisuję się za lokalizacja następnych na terenie muzeum.tam można się było skupić nad praca nie wdychając kilogramów kurzu.Drugim ważnym elementem była odległość od sceny co wiąże się z komfortem mniejszego hałasu.Widzów też nie brakowało.Myślę że wszyscy uczestnicy tego konkursu są tego samego zdania.

Pozdrawiam serdecznie; Janusz Witczak
plecionka
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku nie mogłem uczestniczyć w konkursie ,ale lokalizację w muzeum uważam ze wszech miar za właściwą.

Z wikliny można wypleść wszystko ,ale nie wszystko warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 07:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie negowałem celowości organizacji konkursu w muzeum.
Ale cieszę się niezmiernie ,że pojawiliście się Panowie na forum ponownie bo już myślałem że sprawy wikliniarskie was przestały interesować.
Nie mogłem w tym roku uczestniczyć z powodów zdrowotnych(2 września miałem zabieg na sercu) ale jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku ?.

Cytat:
A co się tyczy oglądalności? Ile od poprzedniej lokalizacji odsunął się konkurs - 50, 100 metrów? Wystarczyłoby, gdyby prowadzący imprezę ze sceny, od czasu do czasu wspomniał o nowym miejscu realizacji konkursu. W poprzednich latach, jakoś nie brakowało informacji o tym, że konkurs właśnie się odbywa. W tym roku było inaczej, przynajmniej ja nie słyszałem takiej zapowiedzi. Szkoda, minus dla organizatorów

Zacytowałem słowa Pana Andrzeja(pletnolog) bo tak sobie pomyślałem ,ze jeżeli takich informacji o konkursie nie było ze sceny to może nikt z organizatorów konkursu wikliniarskiego nie prosił organizatorów Jarmarku o taką informację a prowadzący nie widząc konkursu nie informował o nim.????
A może się mylę?
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszy mnie fakt poruszenia tego tematu na Forum . zorganizowanie Konkursu na ternie Muzeum to decyzja z wszech miar trafiona .
Informuje że druga edycja Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa
Nowy Tomyśl 2011 a z nim Międzynarodowy Konkurs Plecionkarski o nagrodę Grand Prix Festiwalu , który będzie twał dwa dni też odbędzie się na terenie Muzeum , cieszy mnie że Gospodarze tego obiektu wyrazili na to zgodę.
Zalety to wspomniany spokój , mozliwość dyskucji Panelowych na tym miejscu a przez stoiskami owszem, nie wiadomo czy ci co akurat przechodzili inteerosowało to - proponuje w przyszłości też stoiska tam przenieś napewno klienci tam dojdą
Obserwowałem zwiedzalnośc tego miejsca i odbywającego się Konkursu była zadawalająca te miejsce ze swego przeznaczenia jest od tego i niech tak zostanie.
Interesuje mnie tez wasza opinia w inych sprawach , które by podniosło Rangę i poziom planowanego Festiwalu.
Pozdrawiam
Andrzej Pawlak.
Powrót do góry
pletnolog

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko kilka słów odnośnie informowania ze sceny o odbywającym się konkursie, ponieważ temat ten został kontynuowany poprzez zacytowanie moich słów.
Ogólnopolski Konkurs Plecionkarski był jednym z głównych przedsięwzięć towarzyszących Jarmarkowi i w związku z tym umieszczony i wydrukowany został w programie imprezy. Myślę, że osoba prowadząca ze sceny Jarmark na pewno zna program imprezy, ma go też cały czas przed oczami i zapewne do obowiązków tejże osoby należy informowanie o poszczególnych, następujących po sobie punktach programu. Znając i doceniając profesjonalizm prowadzącego na Jarmarku konferansjerkę, nie przypuszczam, żeby zapowiedzi i wszelkie informacje ograniczały się tylko do tego, co w danej chwili uda się wypatrzyć ze sceny. W przeciwnym bowiem razie, konferansjera należałoby wyposażyć w dobrą lornetkę.
Pozdrawiam wszystkich.
Andrzej Chwaliński
Powrót do góry
Andrzej

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w pełni ze stwierdzeniem że konferancjer powinien te rzeczy które są po za jego wzrokiem Bardziej relacjonowć owszem słyszałem wzmianki o konkursie ale mogło to być bardziej nagłasniane np.po każdym wystepie na scenie. proponuje to powiedzieć Organizatorom Jarmarku i na pewno to zrobię . pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 19:06    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: