Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WIICKERMAN 2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Wickerman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
śróba
Terminator / wyrabia obręb górny

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Andrzeju! skoro prosi Pan o odpowiedź to odpowiadam

Nie ujmuje nic Pańskim osiągnięciom w sprawach prób zmian prawnych oraz organizacji festiwalu w Nowym Tomyślu wszystko gotuje sie we własnym sosie. Wczytałem się w statut stowarzyszenia górnolotne frazesy o sztuce, kulturze promocji wikliniarstwa w Polsce, edukacji itp.

Jednak w praktyce tylko pierwszy punkt celów jest realizowany dokładnie

"Dbałość o interesy plecionkarzy z Nowego Tomyśla oraz całego kraju"
Patrząc na stosunek do: plecionkarzy z Rudnika, Rudnickiego centrum wikliniarstwa, eksporterów wyrobów egzotycznych, badań "Plecionkarskim szlakiem Wisły", czy naszego Wickermana. Śmiem twierdzić, że "oraz całego kraju" to troszkę naciągany i martwy zapis.
NIe chodzi mi o działania prawno - gospodarecze - bo te mnie nie interesują. tylko o sprawy związane z edukacja, tradycja i kulturą wierzby.
I mimo ogromnego podziwu nad pracami nad Festiwalem w Nowym Tomyślu jest on promocja przede wszystkim Nowego Tomyśla i plecionkarzy z tego regionu. Cieszy mnie jednak fakt, że w Nowym Tomyślu są jednak ludzi otwarci, którzy patrzą dalej niż granica swojego miasta. Świetnym wentylem bezpieczeństwa jest muzeum - instytucja na prawde na te sprawy otwarta.
Cieszy mnie zmiana stosunku stowarzyszenia do naszego małego wickermana. Całą impreze finansujemy ze Zdzisławem własnymi pieniędzmi. Jest ona nie komercyjna i wpisuje sie w te punkty statutu stowarzyszenia, które mówią o chęci ochrony tradycji, dóbr kultury, popularyzacji wiedzy itp.
mam nadzieję, że wystarczająco dokładnie przedstawiłem Panu swój punkt widzenia i do tematu już wracać nie będziemy.

Cytując pana Maciej (plecionka)
"Z przyjemnością informuję że Stowarzyszenie obejmuje swoim patronatem Festiwal Wickerman,stosowne pismo podpisane przez zarząd w tym prezesa zostanie wysłane w tygodniu. " oraz,
"Stowarzyszenie na pewno wsparłoby w miarę możliwości surowcem"

świetny pomysł patronat oczywiście przyjmujemy i dziękujemy. W duchu liczymy, że nie będą to kolejne puste słowa.
pozdrawiam
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 09:42    Temat postu:

Powrót do góry
pierzol11

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to dobra informacja, konsensus został osiągnięty - gratuluje!

Do Śruby-
Nie wiem czy uda mi się wygospodarować jakiś czas(z powodów rodzinnych), ale jeżeli tak to z chęcią wpadnę na majówkę do Kamiennej Góry, pozwiedzać znajome kąty. Very Happy
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie zasadnicze

czy brakuje wam do wyplotu zielonej wikliny???
czy w tym temacie potrzebujecie pomocy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będziemy, na ile wystarczy wykorzystywać dziko rosnące wikliny. Za każdą pomoc będziemy wdzięczni.

Pierzol11 Zapraszamy serdecznie i nie tylko Ciebie.

Ostatnio zmieniony przez kesawk dnia Nie Kwi 18, 2010 11:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
pierzol11

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcinie, z całym szacunkiem-ale muszę się z Tobą nie zgodzić. Działalność Stowarzyszenia nie polega tylko na ochronie interesów plecionkarzy nowotomyskich, jest organizacją ogólnopolską, każdy plecionkarz ma prawo być jej członkiem, współdecydować oraz działać w obronie spuścizny oraz swoim działaniem torować przyszłość plecionkarstwa i wikliniarstwa w Polsce. Członkostwo w Stowarzyszeniu nie polega tylko na byciu w nim i chełpieniu się tym, tu trzeba działać bo inaczej skończymy marnie. A masz pojęcie ilu z nich aktywnie działa, ilu na sercu leży plecionkarski los? Większość ma to gdzieś, klepiąc własne partykularne marne interesy, coraz częściej w szarej strefie psując pracę całej reszcie. Gdzie są te wszystkie wikliniarskie sławy i potęgi minionych lat? Pytam się gdzie? Polegli gdyż ich potęga zbudowana była na słabym fundamencie, na grząskim gruncie-brak porozumienia, brak wspólnych działań,wygryzanie się wzajemne i kłótnie sprawiło, że jest jak jest.
Marcinie, ja widzę, że masz sporo energii do działania, chcesz coś zmienić, coś dobrze na kierunkować, bardzo to cenię. Jeżeli jesteś Członkiem Stowarzyszenia to bądź jego ogólnopolskim poza nowotomyskim działającym ogniwem, nie oskarżaj innych o stronniczość regionalną bo to nie prawda!Śrubo-działajmy wg zasady. ŻYJ LOKALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE.

Pozdrawiam
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
plecionka

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że dałoby się zebrać pewną ilość wikliny koszykarki na ten cel tylko jak przetransportować ją do Kamiennej Góry.

Jakieś pomysły???

Z wikliny można wypleść wszystko ,ale nie wszystko warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz Maląg

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Namawiam wszystkich miłośników plecionkarstwa do popularyzacji tej imprezy. Ja opisuję to na stronie www.plecionki.pl i namawiam wszystkich znajomych do wyjazdu na majówkę z Wickermanem 2010.
śróba

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy Panu Grzegorzowi z firmy GABA2 za nieodpłatne przekazanie materiałów do prowadzenia warsztatów. Dzięki uczestnicy będą mogli popracować z ratanową taśmą, sznurkiem z trawy morskiej i rafią.
Pierwsze warsztaty już w poniedziałek. Jeszcze przyjmujemy zapisy.
śróba

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 06:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś sobota. Festiwal WICKERMAN 2010 rozpoczynamy oficjalnie w poniedziałek. mimo wcześniejszych zapowiedzi ze stron stowarzyszenia plecionkarzy i wikliniarzy polskich o chęci pomocy i objęciu imprezy swoim patronatem, ble ble ble......
do dnia dzisiejszego żadne działania nie zostały podjęte. Przynajmniej my organizatorzy nic o nich nie wiemy.
Nie chce mi się już cytować członków zarządu z ich pustymi obietnicami, każdy użytkownik tego forum sam może wyrobić sobie zdanie na ten temat czytając wcześniejsze posty.
W imieniu własnym serdecznie dziękuje i mimo to ponownie zapraszam do udziału w imprezie. Festiwal i tak się odbędzie nawet bez patronatu stowarzyszenia.
pozdrawiam.
plecionka

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz człowieku czego się spodziewasz?
...że ktoś przyjedzie i coś zrobi za was,że prześlemy górę kasy.

Zaproponowałem pomoc rzeczowa jednak transport wikliny nie jest łatwy ze względu na koszty,zresztą nikt nie podjął tematu.
Patronat jest,tyle mogliśmy zrobić.

Jeśli sobie wyobrażasz ze ktoś rzuci swoje obowiązki i zajmie się sprawą o której dowiaduje się za dziesięć dwunasta bo ktoś uważa ze tak powinno być to się mylisz.

Powiedz proszę czego innego oczekujesz?

Powiem Ci jedno ,nic o nas nie wiesz i nie masz pojęcia ile robimy dla plecionkarstwa i wikliniarstwa w Polsce nie w Nowym Tomyślu.Ponadto to wszystko za "frajer" bo pieniędzy z tego nie ma tylko wydatki,a dziękuje to jeszcze nie usłyszałem z ust ludzi którzy od lat korzystają z naszych dokonań.

Krytykowac kazdy potrafi ale ruszyć tyłek i coś zrobić to muszą raczej inni

Powrót do góry
śróba

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Maćku! - po doświadczeniach i obserwacji działań stowarzyszenia - to nie spodziewam się po tobie niczego.
Nikt nie robi nic za nas - to raczej my robimy coś za was. proponując patronat stowarzyszeniu realizujemy jego statutowe punkty, kreując jego dobry wizerunek i propagując przez edukacje i kulturę plecionkarstwo w Polsce.
Sprawa nie wyszła za 10 dwunasta tylko od wielu miesięcy temat był przygotowywany w Nowym Tomyślu o czym doskonale wiesz. Jednak przez nieudolność prezesa i brak otwartości niektórych członków stowarzyszenia temat storpedowano i muzeum zostało samo z imprezą.
Dlatego sami organizujemy tą imprezę z nie małym trudem przy pomocy przyjaciół z całej Polski, którym kultura plecionkarska nie jest obojętna i patrzą dalej niż za okno swojego zakładu koszykarskiego.
Nie możemy pozwolić aby wieloletni trud Zdzisława poszedł na marne.

Z moich ust podziękowań również nie usłyszysz - bo nie mam naprawdę za co dziękować.

a ze stwierdzeniem "Krytykowac kazdy potrafi ale ruszyć tyłek i coś zrobić to muszą raczej inni" to chyba się wygłupiłeś troszkę, więc pozostawię to bez komentarza.
pozdrawiam.
Grzegorz Maląg

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pana Macieja Pawlaka. Panie Maćku, niech Pan nie robi "obciachu" swojemu ojcu, którego szanuję i wiem jak jest zaangażowany w promocję plecionkarstwa. Najłatwiej napisać: "Z przyjemnością informuję że Stowarzyszenie obejmuje swoim patronatem Festiwal Wickerman,stosowne pismo podpisane przez zarząd w tym prezesa zostanie wysłane w tygodniu. " Przed chwilą byłem na oficjalnej stronie Stowarzyszenia i nic ... nawet najmniejszej wzmianki o Wickermanie 2010. Przecież nie chodzi tylko o wsparcie finansowe. Czasami wystarczy tylko odrobina życzliwości, której w tym wypadku zabrakło.
Do Pana Marcina. Panie Marcinie, trzymam kciuki za organizację imprezy i mam nadzieję, że na majówkę z Wickermanem 2010 przyjedzie bardzo dużo osób. Mam również nadzieję, że zdobędziecie doświadczenia, które pozwolą przerodzić piknik z Wickermanem na dużą, ogólnopolską, cykliczną plenerową imprezę, skupiającą uwagę nie tylko gastki zapaleńców.
Do Stowarzyszenia. Więcej życzliwości, bezinteresowności względem środowiska, mniej partykularyzmów. Wspierajmy niezależne inicjatywy popularyzujące plecionkarstwo.
plecionka

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie naprawdę rozumiem wasze oburzenie,ale prawd powiedziawszy co możemy zrobić,o imprezie osobiście dowiedziałem się od Zdzisława w marcu,a nie rok temu.
Od pół roku nie mogę dostać kodów do strony Stowarzyszenia by móc tam zamieszczać aktualne informacje.

Mam osobiste powody by nie uczestniczyć w Wickermanie, co nie znaczy że nie cieszy mnie inicjatywa promująca plecionkarstwo.

Moja reakcja była może nieco zbyt emocjonalna,więc przepraszam jeśli kogoś uraziłem,ale boli mnie podsumowanie wszystkich działań stowarzyszenia stwierdzenie ze jest ogólnopolskie tylko z nazwy,albo że inni za nas spełniają cele statutowe.Ponieważ nie jest to prawda co możemy bez trudu wykazać nie tylko słowami.

Po raz kolejny napiszę, że zamiast oczekiwać domysłu od stowarzyszenia, lepiej jest składać konkretne i sprecyzowane propozycje że np oczekujemy tego i tego, lub potrzebujemy pomocy w takiej i takiej formie...

Pozdrawiam serdecznie.

Powrót do góry
pierzol11

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 07:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest? Tak wygląda normalna dyskusja o sprawach ważnych? To obrucanie sie błotem przypomina obraz polskiej polityki, identycznie! Już wyobrażam sobie co myślą ci, co czytaja to forum-nie tedy droga!

Marcinie- myślę, że trzeba było dużo wcześniej ogłosić na forum inormacje na temat organizacji Wickermana, łatwiej byłoby zorganizować materiał czy też inne sprawy.Co do materiału- na forum proponowano wikline, i jezeli jeszcze potrzeba to i ja dorzuce swojej, surowej lub sparzonej, tylko pozostaje kwestia transportu. Ja w tym momencie jak i wielu innych nie mam mozliwości tranportowych i jako organizator powinieneś to przewidzieć i zorganizować trasport i zebrać od fundatorów materiał. Jeżeli nawet pojawie sie na festiwalu to nie ma mowy abym w osobówkę razem z małymi dzieciakami i całym osprzętem targał jeszcze wiklinę.Mam nadzieję , że to rozumiesz..Uważam ,że ta kwestia nie została przemyslana.
Druga sprawa-0 nie potrzebnie atakujesz społeczeństwo plecionkarskie, palisz za soba mosty a w obecnej sytuacji nie będzie to dla ciebie korzystne-nie uważasz?
www.firma-artex.pl
Powrót do góry
śróba

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja wygląda tak, że to my ze Zdzisławem zostaliśmy postawienie pod murem. W ostatnim momencie dostaliśmy informacje że w Nowym Tomyślu impreza się nie odbędzie. Wcześniej przez myśl mi by nie przeszło, że stanę się jej organizatorem. Rozmawiałem 2 i pół tygodnia temu telefonicznie z prezesem stowarzyszenia, który zapewniał mnie, że pracuje nad tematem i coś w tej sprawie zrobi i może jednak się odbędzie w Nowym Tomyślu.
Całą imprezę finansujemy mimo pomocy wielu osób finansujemy z własnych prywatnych pieniędzy (koszty możecie sobie wyobrazić), robiąc ją na prywatnym terenie itp. Impreza nie ma charakteru komercyjnego nic na niej nie zarabiamy. Robimy to z miłości do wikliny, oraz po to żeby tradycja rozpoczęta przez Zdzisława nie została zerwana.
Moja irytacja wynika z ww wymienionych powodów. Jeśli osoby nie zamieszane w sprawę, a będące członkami stowarzyszenia poczuły się urażone to przepraszam.
Nie atakuje społeczeństwa plecionkarskiego które w Nowym Tomyślu częściowo poznałem i bardzo szanuję , odnoszę się tylko do osób z którymi rozmawiałem telefonicznie, lub za pośrednictwem maili.
Z braku pieniędzy nie możemy nic sami już więcej przetransportować. Transportujemy juz namioty, agregaty prądotwórcze, zaplecze gastronomiczne, ludzi, profesjonalne nagłośnienie itp.
Pisma o patronacie wysłanego przez zarząd do dnia dzisiejszego nie otrzymałem.
pozdrawiam.
Reklama

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 07:58    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Wickerman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: