Forum Wiklina Polska Strona Główna Wiklina Polska
Forum poświęcone wierzbie, wiklinie i innym materiałom plecionkarskim w kulturze oraz ich gospodarczemu przetwarzaniu.

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mam czarne ręce od wicia - jestem szczęsliwa w pewnym sensie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Nasze plecionkarskie wyczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nace
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 10:57    Temat postu: mam czarne ręce od wicia - jestem szczęsliwa w pewnym sensie Odpowiedz z cytatem

Wiję koszyki z wierzby baziowej, cięłam je w lutym, potem trzymałam na śniegu, potem w rowku z wodą, w bali, różne używałam sposoby by pręty jakoś przetrzymać,
uwiłam tak jak potrafiłam ok. 25 koszyków i koszyczków, należących do grupy ogrodowych, najłatwiejsze dla mnie, większość nich rozdałam, cztery z nich sprzedałam po cenie 15 zł za sztukę, na pewno to mało,
ale trzeba zrobić jakąś reklamę, jeden koszyczek wysłałam na wystawę do Biblioteki Miejskiej w Żarach ( jest już na stronie Internetowej) jest to mniejszy koszyczek z Babą Jagą.
I tak sobie myślę, gdybym miała porządną wiklinę i jakieś szkolenie byłoby bardzo dobrze, a tak to wychodzą mi krzywe koszyki, chociaż tez maja swój poleski urok ,
W moim regionie nie ma wikliny czerwonej ani innej tylko wierzba baziowa,
Nadmieniam też że wiję od marca br. i po pracy i kiedy mam na to czas,
Najgorzej ręce się brudzą są czarne od tych witków, ech ale lubię to robić, pociągają mnie takie robótki, mam innej moc roboty, ale koszyki nie dają mi spokoju, już wiem po kim to mam, mój pradziadek też wił, i dłubał w drewnie różne śliczności,
pozdrawiam ,
nace
Reklama

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 10:57    Temat postu:

Powrót do góry
mietas9
Czeladnik
Czeladnik

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokaż te twoje dzieła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kesawk
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do Zbąszynia będzie tam wspaniała wierzbowa zabawa i pomożesz nam http://loza-wiklinapolska.phorum.pl/viewtopic.php?t=760
Pozdrawiam
nace
Pomocnik/ wyplata denka
Pomocnik/ wyplata denka

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 11:35    Temat postu: wiję koszyki Odpowiedz z cytatem

Hm, pokaż - łatwo powiedzieć, większość koszyków rozdałam, reszta w trakcie roboty, ale to już końcówka z pręcikami, bo wyschły na miotłę, a moczone w bali mają straszny zapach,
kilka koszyków dałam na wystawę dziecięcą, w porównaniu z dziećmi moje są ok., ale gdyby postawić je z fachowcami, strach pomyśleć,

ludzie podziwiają moje koszyki, bo się nie znają na robocie, a może z grzeczności tak mówią, nie mam aparatu korzystnego do wydruku, ale pomyślę, zrobię i prześlę,
może jesienią wiecej czasu będzie, bo obecnie gonię jak jaskółka przed deszczem.
moje nie są tak piękne jak na Waszej stronie, ale jestem początkująca i uczę się sama.
Reklama

Wysłany: Pią Cze 03, 2011 11:35    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wiklina Polska Strona Główna -> Nasze plecionkarskie wyczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: